Дерево з Лесбоса

У Греції відкопали дерево, якому 20 млн років – фото

Elias Marcou

Цей екземпляр найкраще зберігся серед тих, які знаходили вчені за 25 років

На грецькому вулканічному острові Лесбос знайшли дерево, вік якого перевищує 20 мільйонів років. Про це повідомили в Ekathimerini.

Відкриття зробили під час дорожніх робіт біля лісу. Він скам’янів багато мільйонів років тому, що обумовлено виверженням вулкану.

Древнє дерево, яке у довжину досягає 19 метрів, вціліло настільки, що дослідники знайшли його гілки та коріння. Подібні розкопки почали проводити ще у 1995 році.

"Під час розкопок розкриваються різні ліси, що існували від 17 до 20 мільйонів років тому на Лесбосі, і (завдяки цьому – "Дивогляд") ми можемо реконструювати екосистему, яка існувала в той період", – стверджує професор Нікос Зоурос.

Серед усіх розкопок по шкалі збереження це дерево посіло перше місце. Є версія, що на це вплинув вулканічний попіл, так як саме він вкривав знахідку.

За словами Зоуроса, це дерево є унікальною знахідкою. Завдяки вивченню скам’янілої деревини можна буде встановити тип рослини, з якої воно походить.

Нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на Марсі знайшли сліди льодовикових періодів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ