Марс

Більше, ніж на Землі: на Марсі знайшли сліди льодовикових періодів – учені

Shutterstock

Дослідники знайшли на планеті "капсулу часу"

Учені дізналися, що за період останніх 300-800 мільйонів років Марс міг зіштовхнутися з 20 льдовиковими періодами. Про це повідомили в New Atlas.

Учені вважають, що льодовики Марса є унікальними цілями для майбутніх польотів, що обумовлено великою кількістю льоду і його здатністю до зберігання древніх матеріалів.

Наразі зовнішність цієї планети суттєво відрізняється від Землі, але поверхня Марса свідчить про масштабні погодні процеси. Останні вплинули на формування інопланетного ландшафту (поява гігантських льодовиків). 

Коли на Землі були льодовикові періоди, то величезні території покривалися кригою, але через нагрівання планети він танув і відступав до полюсів. Марс не має атмосфери, чим і обумовлена відсутність тепла. Таким чином, льодовики на ньому не тануть, що робить їх своєрідною капсулою часу.

Тепер вченим вдалося дізнатися причину формування теперішніх льодовиків на Марсі – затяжні льодовикові періоді. Дослідники вивчили знімки, які були зроблені марсіанським супутником Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). Так, проаналізований розподіл валунів, які увійшли до поверхні в міру того, як просунувся льодовик.

Льодовики на Марсі
Льодовики на Марсі
Фото: Joe Levy/Colgate University

Автори дослідження вважають, що Червона планета пережила від 6 до 20 льодовикових періодів, які формували льодовики протягом останніх 300-800 мільйонів років. Для порівняння, Земля мала справу з п’ятьма або сімома такими явищами.

Завдяки цьому відкриттю учені  сподіваються краще вивчити орбітальну історію планети.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що астрофізик розповів про альтернативну до Марса планету, яку можна колонізувати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ