Найдревніший наскельний малюнок

Археологи знайшли найбільш древній наскельний малюнок у світі

Maxime Aubert

На зображенні видно найдрібніші деталі

Близько 45,5 тисяч років тому наші далекі предки опинились у печері і вирішили намалювати на стіні тварину. Учені вважають, що це найдавніший наскельний малюнок у світовій історії. Про це повідомляє The New York Times.

На ньому зображена товста дика свиня в натуральному розмірі. Зображення було намальовано досить давно, проте щетину и бородавки митцю (чи митцям) вдалося відобразити досить чітко.

Малюнок знайдений на території острова Сулавесі (Індонезія) молодим індонезійським археологом Басраном Бурханом, учасником експедиції австралійського університету. Експерти проаналізували уранові ізотопи в кальцієвих відкладеннях и дізналися приблизний час його створення – 45,5 тисяч років тому.

Станом на сьогодні, цей малюнок – найдавніший зразок живопису и свідоцтво того, що цей регіон був заселений. При його створенні древні люди використовували червону охру.

"Люди, які це намалювали, були цілком сучасними, такими ж, як ми. Вони володіли здібностями та інструментами, щоб зобразити все, що хотіли", – стверджує Максим Обер, який взяв участь у відкритті і є співавтором статті, надрукованій в журналі Science Advance.

На думку ще одного члена експедиції Адама Брумма, свиня, зображена на малюнку, має такий вигляд, начебто спостерігає як борються або взаємодіють дві інші дикі свині. Проте, існує інша гіпотеза, згідно якої ця свиня є мисливським трофеєм.

До речі, нещодавно учені показали, як міг утворитися Місяць.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ