Археологи

Учені знайшли рештки одного з найстаріших "мешканців" нашої планети – фото

Shutterstock

Знахідці 480 млн років

Науковці з Кембриджського університету дослідили знайдені у сланцях Фезуату гірського хребта Антиатлас в Марокко скам'янілості морської зірки, якій вже понад 480 мільйонів років. Про це пише Daily Mail.  

На думку експертів, ця знахідка є найстарішою з відомих морських зірок. Попередній вік знайденої морської зірки становив 430 мільйонів років. Нова знахідка отримала назву Cantabrigiaster fezouataensis. 

"Якщо ви повернетеся в минуле і пірнете в море, то ви не впізнаєте жодного з морських організмів – крім морських зірок, вони є одними з перших сучасних тварин", – розповів палеоеколог Аарон Хантер.

Морська зірка
Морська зірка
Фото: Daily Mail

Як розповів експерт, будова тіла Cantabrigiaster fezouataensis на 60% відрізняється від сучасних морських зірок. Завдяки цим відмінностями стародавня зірка більше схожа на гібрид зірки та морської лілії – організм з хвилястими рукавами. 

"Рівень деталізації скам'янілості приголомшливий – її структура настільки складна, що нам знадобився час, щоб зрозуміти її значення", – зазначив доктор Хантер.

Раніше єгипетські археологи знайшли 80 усипальниць, яким понад 2500 років. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ