Древній храм Афродіти

У Туреччині розкопали залишки храму Афродіти, якому 2500 років

cumhuriyet.com.tr

Наукова група виявила сліди храму Афродіти, що датуються 5 століттям до нашої ери

При обстеженні півострова Урла Чешме в Туреччині археологи знайшли храм Афродіти, вік якого оцінюється у 2500 років. Про це повідомляє видання Cumhuriyet.

Під час археологічних досліджень науковці побачили на землі статую жінки, а потім натрапили на теракотову фігуру жіночої голови. Передивляючись епіграфічні публікації, зрозуміли, що це, ймовірно, храм Афродіти. Така знахідка датується 5 століттям до нашої ери, про це повідомила доцентка кафедри археології університету мистецтв ім. Мімара Сінана в Стамбулі Еліф Копарал.

За її словами, розкопки в цьому районі почалися ще у 2006 році. Місцезнаходження храму вдалося встановити завдяки скануванню ґрунту, а також за попередніми знахідками. Зокрема, йдеться про печери і могили заможних людей громади того часу. Всього було виявлено 35 доісторичних поселень, 16 з яких належать до періоду пізнього неоліту. Розкопки відбувалися на площі приблизно 1600 квадратних кілометрів, на яких є сліди іонічної цивілізації.

Нагадаємо, нещодавно британський археолог заявив, що знайшов в Ізраїлі будинок Ісуса Христа.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ