Дівчина із дитиною

Небезпечний похід: знайдено скам’янілі людські сліди Льодовикового періоду

KAREN CARR

Довга стежка прокладена дорослою людиною, яка несла дитину

В часи пізнього Льодовикового періоду людина молодого або підліткового віку з дитиною на руках вирушила за маршрутом, де були мамонти та величезні лінивці.

На території національного парку під назвою "Білі піски" (Нью-Мексико) знайдено сліди, які тягнуться понад 1,5 кілометра по рівнині і назад. Це найдовша знайдена доріжка, про що повідомили ScienceNews.

"Довжина шляху є винятковою і дає нам можливість спостерігати за поведінкою особистості", – розказав біолог-еволюціоніст Кевін Гатала з Університету Чатема в Пітсбурзі, який не є учасником дослідження.

Вченим вдалось знайти ці сліди ще в 2018 році, коли вони звернули увагу на територію, на якій раніше було стародавнє озеро Отеро. Завдяки розкопкам вони виявили скам'янілі сліди людини, а також сліди мамонта та земного лінивця.

Серед 427 слідів експерти дослідили 90. Вивчивши їхні розмір і глибину, вчені зрозуміли, що це сліди підлітка або молодої жінки. Нерівномірні відбитки вказують на те, що поверхня була слизькою і що на одному етапі подорожі людина переклала важкий вантаж.

Древні сліди людини
Древні сліди людини
Фото: M.R. BENNETT ET AL/QUATERNARY SCIENCE REVIEWS

Це навантаження, на думку фахівців, було трирічною дитиною: менші відбитки з’явилися поруч із більшими слідами в кількох місцях. Саме цим аспектом дослідники і аргументують свою думку.

Також вчені проаналізували місцевість і встановили, що вони були залишені в епоху Льодовикового періоду, коли на цій території жили мамонти й гігантські лінивці.

"Схоже, людина поспішала, але ми не знаємо, чому. Це була швидка прогулянка, і схоже, що людина втомилася...але продовжувала йти", – говорить Девід Бустос, біолог з Національного парку "Білі піски". 

Цікаво, що нещодавно вчені повідомили про те, що Землі загрожує новий Льодовиковий період. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

 

 

 

 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ