5 простих наукових експериментів, від яких будуть у захваті діти і дорослі

10 листопада у світі відзначають Міжнародний день науки.

Це свято було започатковане у 1999 році, щоб нагадати людям, якими важливими є різноманітні наукові відкриття для усіх людей.

Але, насправді, наука — це не лише дуже важливо, а й дуже цікаво. Особливо для дітей, для яких простий фізичний дослід може здаватися справжньою магією.

"Дивогляд" пропонує вам провести 5 простих наукових експериментів, від яких будуть у захваті і малюки, і дорослі.

Вулкан

Вам знадобиться: пісок (або пластилін), невелика пластикова пляшка, харчовий барвник, сода, оцет, рідкий мийний засіб

Обліпіть пляшку піском або пластиліном так, щоб це мало вигляд гори з жерлом вулкану посередині. Налийте у пляшку оцет, червоний харчовий барвник і мийний засіб. А потім висипте соду.

Усі ми знаємо, що стається, коли соду змішати з оцтом. Сода розкладається на воду і вуглекислий газ, і при цьому починає шипіти і підніматися. Дуже скоро ви побачите, як з “вулкану” починає вириватися підфарбована червоним лава. А завдяки мийному засобу ця лава буде ще й пінитися.

Туман у склянці

Вам знадобиться: скляна літрова банка, окріп, ложка солі або трохи піску, лід, тарілка

У банку налийте окріп (але обережно, щоб банка не лопнула. Можна спочатку прогріти банку невеликою кількістю окропу). Розчиніть у воді ложку солі або трохи піску. Накрийте банку тарілкою і покладіть зверху лід. У банці почне клубочитися густий білий дим.

Лампа з лавою

Вам знадобиться: висока склянка, кока-кола, олія, шипуча таблетка

Склянку наполовину заповніть колою, а зверху долийте олію. Киньте таблетку-шипучку. Після контакту з водою з таблетки почне виділятися вуглекислий газ, бульбашки підніматимуться в олії і почнуть там "танцювати".

Кольорове молоко

Вам знадобляться: молоко високої жирності, харчові барвники, рідкий мийний засіб, ватні палички, глибока тарілка.

Налийте молоко у тарілку і додайте по кілька крапель різних барвників. Занурте ватну паличку у мийний засіб і торкніться нею у центрі тарілки з молоком.

Коли мийний засіб вступить у реакцію з молекулами жиру у молоці, вони почнуть рухатися, а фарби почнуть перемішуватися.

Те саме станеться, якщо замість фарб насипати у воду чорного перцю. Як тільки ви торкнетеся паличкою води, часточки перцю "розбіжаться" у різні сторони.

Пройтися по яйцях

Вам знадобляться: два десятки яєць в коробках

Покладіть на підлогу коробки з яйцями (краще це робити там, де немає килимів). Важливо, щоб усі яйця були цілі, без тріщин, і були однаково обернені (гострими або тупими кінцями догори).

Якщо ви обережно наступите ногою на упаковку яєць, вони залишаться цілими, адже, насправді, шкаралупа яєць дуже міцна.

Читайте також: 20 неймовірних фактів, що перевернуть світ 5-річної дитини і здивують дорослого

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше