Депресія

Галюциногенні гриби ефективніші в боротьбі із психічними розладами, ніж антидепресанти – дослідження

Shutterstock

У дослідженні взяли участі 24 добровольці, які регулярно приймали психотропний препарат

Дослідники зі Школи медицини Джона Гопкінса виявили, що психоактивна речовина, яку можна знайти у грибах, – псилоцибін – допомагає боротися із симптомами депресивного розладу. За словами науковців, коефіцієнт ефективності в чотири рази більший за антидепресанти. Про це пише JAMA Psychiatry.

У дослідженні взяли участь 24 добровольці віком від 21 до 75 років, які мали симптоми депресивного розладу та на момент початку аналізів не приймали  жодних препаратів. 

Пацієнтів розділили на дві групи, проте умова була єдиною для всіх – приймати  псилоцибін у капсулах та пройти два сеанси психотерапії. 

Різниця полягала тільки в тому, що перша група одразу звернулася до терапевта, а друга – за вісім тижнів. До початку експерименту добровольці вели анкети, в яких заповнили наявні симптоми депресії. 

Наприкінці дослідження, як повідомляють вчені, позитивний ефект спостерігався в обох групах. Більша частина пацієнтів досягла ремісії, а 71% навіть показав наявні поліпшення. За словами авторів експериментів, така схема лікування виявилася ефективнішою за традиційні антидепресанти. 

У майбутньому команда планує розширити дослідження та перевірити дію псилоцибіну на більшому колі людей. 

Раніше Дивогляд писав, чому солодке провокує агресію та біполярний розлад. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ