Родимка

Лікарі назвали головні ознаки раку шкіри

Shutterstock

Є п'ять критеріїв, за якими можна визначити меланому

Британські онкологи назвали, за яким симптомом можна виявити рак шкіри. Про це пише видання Express.

Лікарі з організації Melanoma UK розповіли, що головна ознака розвитку злоякісних новоутворень — поява нових родимок або зовнішня зміна вже наявних.

Медики назвали 5 критеріїв зміни родимки, за якими можна розпізнати меланому:

  • Асиметрія: Меланоми зазвичай мають неправильну форму, тобто вони асиметричні (обидві сторони родимки будуть виглядати по-різному). У нормальних доброякісних родимок обидві половинки мають однаковий вигляд.
  • Краї: Меланоми частіше мають розмиті або неправильні межі з нерівними краями. Звичайні родимки, як правило, мають чітко визначену, чітку, гладку межу.
  • Колір: Меланоми, як правило, мають більше одного кольору і можуть мати різні відтінки коричневого, змішані з чорним, червоним, рожевим, білим або синім відтінком. Це відрізняє їх від звичайних здорових родимок, які, як правило, мають один відтінок коричневого.
  • Діаметр: Меланоми зазвичай мають діаметр понад 6 мм, тоді як звичайна родимка зазвичай не більша за тупий кінець олівця.
  • Розвиток: Будь-які зміни розміру, форми або кольору родимок потребують консультації лікаря.

Нагадаємо, влітку група американських і китайських вчених повідомила про розробку революційної методики, яка дозволяє виявити рак ще за 4 роки до появи перших ознак.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ