Лікар-онколог, діагноз, рак
Лікар-онколог, діагноз, рак Depositphotos

Учені навчилися виявляти рак за 4 роки до його виникнення

  Читайте по-русски
  Новий тест дозволить виявляти п'ять поширених видів захворювання

  Група вчених із США і Китаю розробила метод ранньої діагностики раку на основі аналізу крові. Результати дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

  Новий тест, що отримав назву PanSeer визначає на найбільш ранніх стадіях рак шлунка, стравоходу, легень, печінки і колоректальний рак. Він дозволяє виявити захворювання на чотири роки раніше, ніж традиційні методи.

  Виявлення раку на ранній стадії особливо важливе для пацієнта і значно підвищує шанси на повне одужання і виживання.

  У дослідженні брали участь понад 120 тисяч добровольців. Чоловіки і жінки віком від 30 до 75 років регулярно здавали кров і проходили обстеження у лікарів з 2007 до 2017 року. Усього за той час вчені зібрали 1,6 мільйона зразків, які зараз зберігаються в архіві Університету Фудань у Китаї.

  У ході дослідження команда проаналізувала зразки крові, взяті у 605 осіб без симптомів, у 191 з яких пізніше був діагностований рак прямої кишки, стравоходу, печінки, легенів або шлунка. Учені використовували стандартні методи діагностики, щоб зрозуміти, чи зможуть вони побачити передумови до розвитку захворювання. Також фахівці перевірили плазму, взяту у 223 людей із раком, і 200 зразків хворих і здорових тканин.

  Це дозволило знайти маркери раку, невеликі фрагменти циркулюючої пухлинної ДНК – одного із біомаркерів раку, і розробити тест на їхній основі. Новий метод дозволив виявити розвиток п'яти поширених типів захворювання з точністю в 95% за чотири роки до того, як традиційні методи діагностики змогли виявити симптоми. У 88% пацієнтів з уже поставленим діагнозом тест знайшов ті ж маркери.

  Відзначається, що у тесту є кілька недоліків. Він здатний виявити рак, але не визначає, які саме тканини заражені, і не зможе замінити старі методи. Автори впевнені, що розробка за крок від клінічних досліджень і можливості застосовуватися в лікарнях. Їхня найближча мета – перевірити випробовуваних з урахуванням спадковості, віку, способу життя та інших факторів, щоб зробити тест більш точним.

  Нещодавно стало відомо, що австралійські вчені зробили значний прорив у розробці вакцини проти різних видів раку.

  Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

  Попередній матеріал
  У МОЗ повідомили, які області не готові послабити карантин
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині 15 священників захворіли на коронавірус
  Loading...

  Музичні ранки біля онкодиспансеру: музиканти в Черкасах безкоштовно грають для пацієнтів

  "Зовсім не страшна книга": вийшла друком збірка історій про життя людей після поганих новин у лікарнях

  Буковинська поліцейська пожертвувала волосся для перук онкохворим дітям

  МОЗ відновлює планові операції в Україні – обіцяє безкоштовне ПЛР-тестування: що насправді

  Подвійний удар від карантину: як МОЗ покинуло онкопацієнтів напризволяще

  Другий випадок в історії: стало відоме ім'я людини, яку вдалося вилікувати від ВІЛу