ВІЛ
ВІЛ Depositphotos

Другий випадок в історії: стало відоме ім'я людини, яку вдалося вилікувати від ВІЛу

  Читайте по-русски
  Діагноз Кастільехо поставили ще в 2003 році, коли йому було 23 роки

  Удруге за історію людства стало відомо про успішне лікування вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Цією людиною став 40-річний Адам Кастільехо. За словами лікарів, з моменту, коли чоловік припинив прийом антиретровірусних препаратів, пройшло вже 30 місяців. Слідів повторної появи вірусу в його організмі не виявлено, пише ВВС.

  "Сліди вірусних частинок, які можуть самостійно проникати в імунні клітини і заражати їх, не з'являлися в крові, а також спинномозковій рідині, кишечнику або в лімфі пацієнта протягом 30 місяців. Ми вважаємо, що тепер можна говорити, що пацієнт вилікувався від ВІЛ", – кажуть медики.

  Діагноз Кастільехо поставили ще в 2003 році, коли йому було 23 роки. Справитися з ВІЛ йому допомогла операція з пересадки стовбурових клітин спинного мозку, яку три роки тому чоловікові зробили в рамках лікування раку – ще однієї діагностованої у нього хвороби.

  Донор стовбурових клітин, які пересадили Кастільехо, мав рідкісну генетичну мутацію, яка не дозволяє деяким видам ВІЛ заражати клітини імунної системи.

  У 2007 році схожа операція допомогла вилікувати від ВІЛ американця Тімоті Брауна, також відомого як "берлінський пацієнт".

  Про другий, імовірно, успішний випадок лікування ВІЛ вперше заговорили рік тому, однак ім'я пацієнта залишалося невідомим. У ЗМІ його називали "лондонським пацієнтом". На думку лікарів, його можна вважати вилікуваним від ВІЛ, хоча говорити про те, що вірус не повернеться, зі 100% упевненістю все ж не можна.

  Незважаючи на другий успішний приклад, коли пацієнтів вдається вилікувати від ВІЛ, говорити про універсальний метод лікування не можна, попереджають фахівці. Операції, які перенесли Тімоті Браун і Адам Кастільехо, є дуже складними і проводяться тільки в крайньому випадку, до того ж – для лікування онкологічних захворювань, а не ВІЛ.

  Крім того, дуже непростим завданням є підбір донора, але навіть його наявність не гарантує результату.

  Попередній матеріал
  Судова реформа Зеленського: КСУ визнав неконституційними окремі положення
  Наступний матеріал
  Україна домовилася з ЄС про підтримку в боротьбі з коронавірусом – подробиці
  Loading...

  Акція "Віч-на-віч": українців закликають пройти бесплатний тест на ВІЛ – сюжет

  "Частина потенційних усиновлювачів вийде з тіні": ВІЛ-інфікованим дозволили брати дітей з притулків

  Дослідники в США виявили новий штам ВІЛ – деталі

  Супрун розповіла, скільки українців живе з ВІЛ-інфекцією

  Усі люди з ВІЛ мають право довічно отримувати безкоштовне лікування: МОЗ затвердило клінічний протокол боротьби з недугою

  Кількість окупантів, хворих на ВІЛ, почала різко збільшуватися – розвідка