Мітинг. ВІЛ
Мітинг. ВІЛ 5 канал

МОЗ провалило закупівлю ліків для людей із ВІЛ: на Банковій зібрався мітинг – включення

Читайте по-русски
Уже з нового року понад 90 тисяч хворих можуть вимушено припинити приймати життєво необхідні ліки

Міністерство охорони здоров'я провалило закупівлю медичних препаратів для людей, які живуть із ВІЛ. Про це заявляють учасники акції, які прийшли під Офіс президента.

Вони кажуть: уже з нового року понад 90 тисяч хворих можуть вимушено припинити приймати життєво необхідні ліки. Один день без препарату для ВІЛ інфікованих означає, що надалі організм хворого може не сприйняти антиретровірусну терапію. А вона знижує вірус у крові до мінімуму.

"Можете уявити себе на місці пацієнта, котрий знає, що він повинен вживати таблетки день в день, але йому видали на два тижні. Життя в банці рівно на 2 тижні, коли в наступний раз я прийду до лікарні. Я не знаю, на скільки днів видадуть мені препарат", – скаржиться учасниця акції Валерія.

"Сьогодні день Святого Миколая, свято, але не у всіх буде зелена ялинка. У 92 тисяч людей вона буде чорна з однієї простої причини – Міністерство охорони здоров'я провалило закупівлі препаратів для ВІЛ-позитивних людей, і 92 тис. виявилися в зоні ризику. Якщо не дай Боже вони перервуть хоча б на один день, то немає сенсу приймати його далі. Немає альтернативи, аби замінити препарат. У них немає альтернативи взагалі", – наголосив голова БО "100% життя" Дмитро Шерембей.

Читайте також: Інсулінова криза на Черкащині: чому хворі займають чергу в аптеку вночі та як розв'язуватимуть проблему – сюжет 

Попередній матеріал
Винуватець смертельної ДТП на Тернопільщині у візку втік із лікарні за кордон
Наступний матеріал
"Час: Online": Поставте запитання Ірині Федишин – отримайте квитки на різдвяний концерт
Loading...

Ученим вдалося просунутися у створенні вакцини проти ВІЛ

Дослідники в США виявили новий штам ВІЛ – деталі

Супрун розповіла, скільки українців живе з ВІЛ-інфекцією

Усі люди з ВІЛ мають право довічно отримувати безкоштовне лікування: МОЗ затвердило клінічний протокол боротьби з недугою

Кількість окупантів, хворих на ВІЛ, почала різко збільшуватися – розвідка

"Ліки від байдужості" роздавали в Києві напередодні Дня пам'яті померлих від СНІДу