снід
снід 5 канал

Всесвітній день боротьби зі СНІД: як роблять експрес-тест і які з цим проблеми в Україні

Читайте по-русски
Лише за жовтень в Україні зареєстрували майже півтори тисячі пацієнтів із позитивним ВІЛ-статусом

Прийшли за покупками та заразом – зробили анонімний тест на ВІЛ. Так сьогодні абсолютно безплатно перевіряли своє здоров'я відвідувачі мережі гіпермаркетів у дев'яти містах України. Акцію організували у Всесвітній день боротьби зі СНІД, який щорічно відзначають 1 грудня. Експрес-тест на собі перевірила і журналістка "5 каналу".

Прямо у холі гіпермаркету – білий намет. Саме в ньому роблять анонімні тести на ВІЛ. Відвідувачі торгового центру зупиняються і з цікавістю зазирають усередину. Не боятися та перевірити своє здоров'я їх мотивують волонтери. У важливості тестування переконали і мене. Погоджуюся пройти експрес-перевірку.

Тест на ВІЛ – це просто та швидко. Процедура займає не більше 2 хв. Все що потрібно – здати кров та почекати на результат 10 хв. Тест відбувається в умовах абсолютної стерильності.

Забір крові роблять спеціальним одноразовим інструментом із надтонкою голкою. Далі кілька крапель крові переносять в експрес-тест. За 10 хв отримую результат – ВІЛ-інфекції в організмі немає.

Такий самий результат і в Максима. Хлопець каже, в тому, що здоровий – не сумнівався, але можливості безплатно пересвідчитися в цьому не пропустив: "Я впевнений, що в мене нічого немає. Але краще перевіритися. Як то кажуть, довіряй – але провіряй".

За дві години роботи намету перевірку пройшли майже пів сотні людей. Але, за словами волонтерів, до тестування люди часто ставляться скептично, а пропозицію пройти анонімний тест сприймають як образу.

"Більшість людей на це реагують як на образу. Тому що вони багато чого чули, усіляких міфів про ВІЛ. Але як слід не знають нічого про це", – знизує плечима волонтер Центру громадського здоров'я Євген.

Однак, ще частіше українці хибно вважають, що діагноз ВІЛ/СНІД – точно не про них. Тому від тестування відмовляються.

"Деякі люди вважають, що це їх не турбує, що це не їхня проблема, тому не йдуть тестуватися. Загальне населення не хоче тестуватися, бо вони себе не бачать в групі ризику. ВІЛ, на жаль, існує, близько 50 випадків кожного дня", – наголошує представниця благодійного фонду "100% життя" Олена Сахновська.

Лише за жовтень в Україні зареєстрували майже півтори тисячі пацієнтів із позитивним ВІЛ-статусом. У половини з них діагностовано складнішу форму цього захворювання – СНІД. Тому медики радять проходити тест двічі на рік.

"Якщо результат позитивний, то ми надамо людині консультацію, обміняємося телефонами, допоможемо пройти підтверджувальний тест. Якщо і він буде позитивним – то допоможемо людині стати на облік у центрі СНІД", – запевняє Сахновська.

Сьогодні ВІЛ – не вирок, запевняють фахівці. Для кожної ВІЛ-інфікованої людини в Україні доступне безплатне й ефективне лікування. Пацієнтам із цією хронічною вірусною хворобою необхідна терапія – одна піґулка на день.

Ірина Сисак, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві оголошена спецоперація із пошуку стрілка – включення з місця стрілянини
Наступний матеріал
В Одесі пів сотні містян відсвяткували день народження маршала Жукова
Loading...

Ученим вдалося просунутися у створенні вакцини проти ВІЛ

Дослідники в США виявили новий штам ВІЛ – деталі

Супрун розповіла, скільки українців живе з ВІЛ-інфекцією

Усі люди з ВІЛ мають право довічно отримувати безкоштовне лікування: МОЗ затвердило клінічний протокол боротьби з недугою

Кількість окупантів, хворих на ВІЛ, почала різко збільшуватися – розвідка

У США винайшли новаторську терапію для лікування ВІЛ