Аналіз на ВІЛ
Аналіз на ВІЛ 5 канал

День пам'яті померлих від СНІДу: в Одесі просто неба кожен охочий може здати експрес-тест на ВІЛ

Читайте по-русски
Акцію провели у сквері біля меморіального каменю

Понад півсотні чорнобривців висадили в Одесі напередодні Всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу. Акцію провели у сквері біля меморіального каменю. Там волонтери виклали червону стрічку та лампадки, а також розгорнути десятки плакатів. На них написали слова пам'яті. Поруч  встановили намети, де протягом дня кожен охочий лише за 15 хвилин анонімно може перевірити свій ВІЛ-статус.

 "Це про образ, який символізує, що наповнення ліків – це толерантність, розуміння, підтримка і небайдужість. ВІЛ сьогодні – не проблема, це хронічне захворювання. Препарати безкоштовні, завдяки яким можна прожити все життя, народжувати здорових дітей.. Єдине, треба не бути дитиною, зробити тест на ВІЛ", – наголошує організаторка акції Алла Ходак.

Учасниця акції зазначає: "Якщо подивитися плакати і що на них пишеться, дуже багато хлопців повмирали в молодому віці, напевно, кожен із хлопців не думав, що з ним може це трапиться, як зазвичай: із кимось, але не зі мною".

"Дуже швидко: проколюється палець, дві крапельки крові буфером і через 15 хвилин буде результат, як тест на вагітність. Одна паличка – негативний, дві – позитивний. Відразу проводиться консультування для людини, якщо позитивний", – пояснює медсестра Наталія Дідіченко.

Попередній матеріал
На Рівненщині селяни готуються перекрити трасу "Київ – Чоп": що вимагають
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі": інтерв'ю з Іваном Міклошем – відео
Loading...