Перекрили дорогу
Перекрили дорогу 5 канал

На Рівненщині селяни готуються перекрити трасу "Київ – Чоп": що вимагають

Читайте по-русски
Під тиском перекриття міжнародної траси у сільраді зібралися, щоб вирішити конфлікт

Скасувати реформування школи вимагали вчителі та батьки у селі Ситне на Рівненщині. Свої вимоги озвучили на сесії сільської ради. Одночасно перекрили міжнародну трасу "Київ – Чоп". Два роки тому навчальний заклад перетворили на гімназію, а замість 11 класів, залишили 9.

Так, мешканці села Ситне виступають проти реформування школи. Дорогу поки що не перекривають, ходять лише на зелене світло для пішоходів. Чекають відповіді від чиновників на свої вимоги.

Школу реформували два роки тому. Мітингарі кажуть, що без згоди педколективу та батьків. Люди не раз зверталися до всіх інстанцій, щоб скасувати рішення. Та марно.

"На других зборах села був сільський голова. Були збори, прийшло 220 людей. Дійшли згоди, що школу чіпати не будуть, але нас ввели в оману: статус школи був понижений, ні одна дитина не перейшла на навчання у це село", – пояснює мешканець Ситного Віктор Лемещук.

У Ситненській гімназії навчається понад півтори сотні дітей. Тим, хто хоче продовжити навчання після 9 класу, пропонують перейти до школи сусіднього села. Але батьки кажуть, що це надто далеко.

"Якщо сюди, то з Гайків добиратись у Ситне – то 5 км, і ще сюди 10-15 км. Дитина зранку має встати коли? То вона поки доїде, то те, що буде знати, до уроку забуде", – жаліється мати дев'ятикласника Марія Мирончук.

Батьки кажуть, чиновники обіцяли виділити для дітей шкільний автобус. Але слова не дотрималися. Тож більшість дев'ятикласників вступають до училища в райцентрі, адже туди зручніше доїжджати.

"Минулого року одна дівчинка не вступила, пішла у школу Радивилова. Вона не змогла адаптуватись і прийшла у Крупець. Тоді обіцяли, що навіть якщо буде одна дитина їздити, то її будуть довозити, але та дитина добирається самотужки – ніхто її не возить", – розповідає вчитель початкових класів Леся Казмірук.

Під тиском перекриття міжнародної траси у сільраді зібралися, щоб вирішити конфлікт.

"Як ми будемо виглядати у державі? Бо комусь просто хочеться, щоб була середня школа", – запитує секретар Крупецької сільради Раїса Хом'як.

"Рішення прийняте, процедура запущена, її валити вже немає сенсу. Ми надіємося, що батьки дотримають свого слова, що діти будуть навчатись у цій школі, що буде для кого її відновлювати, для кого спрямовувати кошти", – наголошує голова сільради.

Для того, щоб навчальному закладу в Ситному повернути статус школи, потрібно трохи більше двох місяців, кажуть у сільраді. Пообіцяли встигнути до 1-го вересня, щоб старшокласникам не довелося їздити до сусідніх сіл.

Наталка Полтавець, Рівне, "5 канал".

Попередній матеріал
Гордон і Бацман пішли зі "112 каналу": причини
Наступний матеріал
День пам'яті померлих від СНІДу: в Одесі просто неба кожен охочий може здати експрес-тест на ВІЛ
Loading...

В одній зі шкіл Дніпра перевірили автоматизовану систему безпеки – чи задоволені результом

Школяр із Дніпра став одним з найкращих знавців інформатики на конференції молодих учених ICYS-2019

Щирий, усміхнений, 24 роки: що відомо про наймолодшого директора школи в Україні – сюжет

Учні угорсько- та румунськомовних шкіл складатимуть ЗНО з української за спрощеною системою

Фізкультура в колишній бібліотеці або в коридорі: чому ремонт шкільного спортзалу триває шість років

Вчитимуться просто неба: у Вишневому вже 10 років не можуть добудувати школу