Фізкультура
Фізкультура 5 канал

Фізкультура в колишній бібліотеці або в коридорі: чому ремонт шкільного спортзалу триває шість років

Читайте по-русски
Коли дозволяє погода, уроки фізкультури проводять на вулиці – на старому майданчику

Вимагати гроші на відновлення шкільного спортзалу прийшли на сесію міськради батьки учнів у Черкасах. Шість років тому спортивну залу закрили на ремонт. 

Потріскана підлога та стіни. Спортзал школи №5 показує голова батьківського комітету Олександр Ткаченко. Каже, протягом шести років ремонт у приміщені намагалися робити три підрядники, але кожного разу зупинялися, востаннє – через відсутність фінансування з міського бюджету.

"Шість років ми зверталися до всіх депутатів, мера, секретарів колишніх, теперішніх... На жаль, питання або відкладається, або якимось чином спускається на гальмах, і нічого не вирішується", – розповідає голова батьківського комітету Олександр Ткаченко.

Поки спортзал зачинено на ремонт, діти займаються в колишній бібліотеці або коридорах.

"Це не зручно: якщо ми займаємося, або хтось другий, то вони заважають на уроках. Іноді виходять учителі з класів і кажуть не сильно шуміти", – каже школярка Аліса Тлавова.

Коли дозволяє погода, уроки фізкультури проводять на вулиці на старому майданчику.

"Самі бачите, в такому стані є майданчики – це далеких часів побудови, тут уже латка на латці бетон, тут уже більше латок, ніж самого асфальту. Діти падають – це дуже травмонебезпечно. Я взагалі вважав би це небезпечними майданчиками", – пояснює вчитель фізкультури Максим Курчиненко.

У школі розповідають, цього року на ремонт спортзалу в міському бюджеті з необхідних двох мільйонів не заклали ні копійки. Востаннє гроші виділяли минулого року 500 тисяч. Їх віддали авансом підряднику, але той гроші взяв, а роботи не виконав. Нині з недбалим виконавцем судяться місцевий департамент освіти та школа.

"Відбувся суд у цій справі, було присуджено повернути ці кошти на рахунок школи. На жаль, підприємець відмовляється виконувати рішення суду. Наскільки мені відомо, він подав апеляцію", – зазначає заступник директора школи Світлана Чубса.

Чекати, доки завершиться судова тяганина, батьки учнів не стали. З вимогою продовжити фінансування ремонту прийшли на сесію міськради. Чиновники відповідають: доки триває судова тяганина з попереднім підрядником, виділити кошти на поновлення ремонту міська рада не може.

"Нічого ми не можемо зробити. Тендер виграло те підприємство, яке виграло, і договір наразі не є розірваним. Розірвати договір можна лише в судовому порядку. Знову ж таки, якщо в судовому порядку буде встановлено, що неправа сторона підрядника, то у нас будуть підстави розривати. Наразі ж підстав розривати немає", – зауважує заступник директора департаменту освіти міської ради Богдан Бєлов.

Суд триває вже рік. Аби пришвидшити процес, батьки учнів планують звернутися до прокуратури.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал".

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

 

 

 

Попередній матеріал
Паводки в Оттаві: в місті ввели надзвичайний стан
Наступний матеріал
Обстріли з БМП, гранатометів та мінометів: як минула доба в зоні ООС
Loading...

І жодної академрізниці: в Одесі стартував проект "Школи при лікарнях"

Не лише реєстрація: які документи необхідні для першочергового зарахування дитини в перший клас

Булінг у Хмельницькому: школярки познущалися з дівчини й виклали відео у Facebook

"Смачно та корисно": у Рівному шеф-кухар узявся змінювати меню шкільних їдалень

Школи Києва навчатимуть у дві зміни – чому першачків "дівати нікуди"

Зона ООС: російсько-терористичні війська обстріляли 2 школи на Донеччині