Мешканці Вишневого вимагають добудувати міську школу №1
Мешканці Вишневого вимагають добудувати міську школу №1 5 канал

Вчитимуться просто неба: у Вишневому вже 10 років не можуть добудувати школу

Читайте по-русски
У старій будівлі наразі замість 300 школярів навчаються 1400 – а для нових першачків навіть теоретичного місця немає

Першачкам у Вишневому, що під Києвом, – немає місця у школі. Всі приміщення закладу облаштували під навчальні класи. Втім, навіть так – сядуть за парту не всі. Поруч розташовані недобудовані корпуси нової будівлі. Там би помістилися не лише першокласники, а й ледь не дві такі школи. От тільки корпус стоїть пусткою вже понад 10 років.

У школі №1 Вишневого, що у передмісті столиці, – наче в рукавичці. Замість трьох сотень учнів тут навчається в кілька разів більше.

"Зараз то взагалі у школі халепа, по іншому не скажеш. Класи переповнені настільки, що в нас діти займаються у підсобних приміщеннях навіть. А дітям-першачкам, які прийдуть – вже місця немає. Тобто, куди підуть наші діти наступні?" – розмірковує місцева мешканка Ольга Маляр.

Під класи для навчання у школі обладнали кабінет директора, вчительську та бібліотеку. Та попри це батьки певні – місця для всіх учнів катма. Ба більше – школярів так багато, що доводиться регулювати їх пересування школою. Для кожного класу лунає власний дзвоник. А вчителі чергують, щоби діти рухалися за графіком.

"Мусиш стояти чекати, поки вийдуть менші, а потім пускають старших. І так навпаки. От перша черга приходить – першачки виходять, потім запускаємо другу зміну", – розповідає черговий вчитель Галина Захтаренко.

Директор школи Володимир Плохитнюк пояснює – тільки так навчання не припиняється: "Всі можливі резерви ми вже давним-давно використали. Ось тут приміщення були, вчительська була, бібліотека, приймальня, мій кабінет був – тут зараз ми зробили два класи".

Та навіть попри це 1 вересня за парти сядуть не всі першокласники Вишневого, бідкається директор: "На 1 вересня наша спроможність – це 150 місць для перших класів. На вчорашній день, у мене вчора прийом був, це 196 заяв".

Щоби зарадити проблемі, 10 років тому упритул до старої школи розпочали будівництво нових корпусів. От тільки роботи тривають кволо.

"Тільки переїхали сюди, ось тільки прийшли, і я свій дитині кажу: "Подивися, школу будують, підеш уже, напевно, в нову". І потім я від батьків дізнаюся, що її 10 років будують", – каже місцева мешканка Анна Тимоніна.

Чому так – мешканці Вишневого домагаються зустрічі з керівництвом області. Голова обладміністрації заприсягається – гроші на добудову корпусів нової школи в бюджеті області є. Нині триває узгодження проекту.

"В бюджеті забито 23 млн грн на співфінансування із селищем, з районом і з областю. Зараз ми можемо продовжувати будувати школи. Проходить сьогодні коригування проекту. Це коригування проекту буде до травня закінчено", – звітує голова Київської ОДА Олександр Терещук.

Директор департаменту регіонального розвитку КОДА Сергій Золін додає: "Виникли зміни до державних будівельних норм, щодо доступності – там з'явився ліфт для людей з особливими потребами. Крім того, змінилися норми протипожежної безпеки, заходи з енергоефективності та енергозбереження. Все це потребує внесення відповідних змін до проектної документації".

Добудувати нову школу посадовці обіцяють до кінця року. Доти ж школярі змушені й надалі навчатися у три зміни.

Валерія Павленко, Едвард Белінський та Олена Сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Полювали на політиків і офіцерів українських спецслужб: подробиці затримання диверсантів ФСБ РФ
Наступний матеріал
Тільки-но ОБСЄ від'їжджає – починають гатити міномети: репортаж із попаснянського напрямку
Loading...

На Одещині у школі розпорошили перцевий газ: постраждали 36 учнів

Булінг у Хмельницькому: школярки познущалися з дівчини й виклали відео у Facebook

"Смачно та корисно": у Рівному шеф-кухар узявся змінювати меню шкільних їдалень

Зона ООС: російсько-терористичні війська обстріляли 2 школи на Донеччині

Українська мова і школи нацменшин: що буде далі

Чи можна реформу освіти вважати незворотною – Гриневич оцінила