5 канал

І жодної академрізниці: в Одесі стартував проект "Школи при лікарнях"

Читайте по-русски
Уроки в медзакладах проводили й раніше, однак це робили волонтери. Тож оцінки дітям ніхто не виставляв

Дистанційне навчання, уроки в лікарняному ліжку та заняття у медичному класі. В Одесі стартував проект шкільного навчання у лікарнях для дітей, які тривалий час перебувають у стаціонарі. Переважно це діти з онкологічними, хронічними захворюваннями, фізичними травмами та запальними процесами. Один із таких уроків відвідали журналісти "5 каналу".

Із першокласником Данилом його мама займається самостійно. В хлопчика лейкоз. 2,5 місяці він перебуває в онкологічному відділені на дистанційному навчанні. Окрім ліків та іграшок – парта й підручники.

"Домашнє завдання отримуємо по Viber, учителька кидає пройдене завдання, плюс домашнє завдання. Проходимо предмети, в залежності від стану здоров'я, і потроху займаємося. Перший клас ще легко, а наступні – все вже не поясниш. Спробуєш, але не в тій мірі, що вчителі", – каже мама Данила, Людмила Локшина.

1 березня розпочався спільний проект Міністерства охорони здоров'я та Міносвіти щодо шкільного навчання у медзакладах. Відтепер діти, які тривалий час перебувають у стаціонарі, відвідуватимуть уроки. Під класний кабінет в обласній лікарні обладнали окреме приміщення.

"Займатися в цьому класі можуть тільки діти, які хворі соматичною патологією, вони не є в контакті з кимось, можуть вільно пересуватися територією лікувального закладу. Є діти, які потребують навчання дистанційного, які не можуть, в силу захворювання, припустимо, встати з ліжка", – пояснює заступник головного лікаря Одеської обласної дитячої лікарні Тетяна Покатилова.

Щоб заняття розпочалися, лікар має надати дозвіл, після цього батьки письмово звертаються до школи, за якою закріплена лікарня. Навчальний план учитель розробляє для кожної дитини індивідуально.

"Звичайно, що кількість годин, яку проводить учитель із дитиною, не відповідає кількості годин у звичайній школі. Їх набагато менше, приблизно у два рази. Якщо в нас п'ять уроків української мови, то в медустанові їх проводиться 2-3. Але за рахунок ущільнення матеріалу ми встигаємо пройти необхідну програму", – запевняє директор департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич.

Дитяча обласна лікарня пропонує на вибір одразу три форми навчання: у класі – для тих, хто має хронічні захворювання нирок, бронхіальну астму й не має інфекційних захворювань; якщо пацієнт після операції чи йому не можна рухатися, вчитель приходить у палату; решті пропонують дистанційне навчання. Для цього у відділеннях встановили wifi-роутери.

"Я два рази на рік проходжу медичне обстеження. Коли ми приходимо в цей заклад, у мене завжди маска, у дітей маска, бахіли, медичний халат. Необхідно таке навчання завжди, щоб не було, як сніжний ком, щоб не запускали вони", – розповідає вчитель історії Ірина Тімошина.

Лікарі кажуть, уроки в медзакладах проводили й раніше, однак викладали волонтери. Тож оцінки дітям ніхто не виставляв і після завершення лікування доводилося складати академрізницю. Тепер прогалин в освіті немає.

"Усно, письмово працюють, так само отримують оцінки. І коли виписуються з лікувального закладу, ми їм виставляємо оцінки за цей період і пишемо, що вони вивчали за даний період", – уточнює директор Одеської ЗОШ №101 Тетяна Шупальська.

Ходити на уроки під час стаціонарного лікування поки що мають змогу пацієнти лише двох лікарень – одеських дитячої обласної та центру cоціально значущих хвороб. Збільшити перелік медзакладів-учасників освітньої програми планують уже на початку нового навчального року.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – відео
Наступний матеріал
В Україні запустили черговий інформаційний вірус із РФ під назвою "корупція" – Віталій Капранов
Loading...

Розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2019

Вимкнули опалення: у Херсоні на вимушені канікули пішли 13 шкіл

Кожна українська школа отримає абетки жестової мови – МОН

Голлівудський актор Стівен Болдвін став професором київського ВНЗ

Стало відомо, який український університет потрапив до світового рейтингу працевлаштування випускників

"Riverine-2018": в Одесі стартували навчання військових моряків