Жителька Чигирина перетворила власну квартиру на хаб для молоді
Жителька Чигирина перетворила власну квартиру на хаб для молоді 5 канал

Для людей "із мріями": історія про те, як жителька Чигирина перетворила власну квартиру на хаб для молоді

Читайте по-русски
Дитяча кімната зараз ігровий майданчик, вітальня – кіноклуб та освітній простір, а кухня – майстерня краси

Перетворила власну квартиру на хаб для молоді жителька Чигирина. Ідея створення вільного простору з'явилася два роки тому. Спочатку це була школа активної молоді, але з часом її проект охопив і дітей, і дорослих. Спочатку Діна Глазунова хотіла орендувати приміщення для реалізації свого задуму, утім не вдалося, тому жінка винайняла квартиру для сім'ї, а у власній – створила хаб, який діти відвідують безплатно.

10-річна Анастасія Бершацька приходить у "хату-хаб" майже щодня. Тут у неї друзі та улюблені розваги.

"Цікаво, тому що треба дихати свіжим повітрям, а не сидіти у своїх смартфонах. Краще з друзями, веселитися, насолоджуватися життям", – каже дівчинка. 

Хаб-"хата" працює вже 4 місяці в одному з віддалених районів Чигирина. Раніше дітям було ніде відпочити після школи, адже ані розважальних центрів, ані позашкільних закладів тут немає. Тому охочих відвідувати хаб відразу знайшлося чимало. Діти розважаються, відвідують майстер-класи та покази кіно безплатно. Є і театральні заняття.

Вільний простір створила у власній квартирі педагог за фахом Діна Глазунова. Два роки тому вона отримала грант та організувала "школу активної молоді", але з часом її проект зацікавив і дітей, і дорослих.

"Нагенерували банку ідей, ми так назвали банк ідей, одна з них була створення такого вільного простору, хабу, де б молодь могла збиратися, вирішувати якісь питання, проводити якісь активності, коли прийшла молодь – з ними прийшли менші братики і сестрички, з меншими прийшли тато-мама і ми зрозуміли, що потрібно не тільки для молоді, що всім потрібно, так наш проект виріс у таку велику ідею – хаб", – розповідає ініціатор створення хабу Діна Глазунова.

Орендувати приміщення не вдалося, тому під "вільний простір для розвитку" віддала власну квартиру, її переобладнала разом із друзями. Дитяча кімната зараз ігровий майданчик, вітальня – кіноклуб та освітній простір, а кухня – майстерня краси. Для своєї родини Діна винайняла квартиру неподалік.

Разом із дітьми приходять і батьки, для них тут працює майстерня краси, бізнес-школа. Тут влаштовують різноманітні тренінги. Дорослі за заняття платять символічну суму, ці гроші йдуть на розвиток хабу.

"Це було наскільки повчально, я б ніколи не подумала, що можна сидячи вдома, не відриваючись від дивана, ще і фінансово поповняти гаманець родини", – каже учасниця бізнес-школи Марія Бершацька.

До команди "хати-хабу" Діна Глазунова запрошує людей "із мріями", яким допоможе втілювати різноманітні проекти, щоб розвивати Чигирин. Одним із головних своїх завдань вважає допомогу молоді реалізовувати себе у рідному місті.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не просто краса, а оберіг": як у Запоріжжі активісти організувалили безкоштовні курси української вишивки – сюжет
Наступний матеріал
Нове життя старих дверей: активісти започаткували ініціативу "Франківськ, який треба берегти"
Loading...