У Запоріжжі активісти організували безкоштовні курси української вишивки
У Запоріжжі активісти організували безкоштовні курси української вишивки 5 канал

"Не просто краса, а оберіг": як у Запоріжжі активісти організувалили безкоштовні курси української вишивки – сюжет

Читайте по-русски
Нині організатори шукають більше приміщення, оскільки тут усі охочі не поміщаються

У Запоріжжі безплатно навчають жінок традиційної української вишивки. Організували курси активістки жіночого козацтва. До навчання закликали не лише через соцмережі, а й просто на вулицях. Чи багато охочих навчитися вишивати – далі у сюжеті запорізьких кореспондентів "5 каналу".

На безплатні курси записалися двадцять жінок різного віку. Мати трьох дітей Євгенія Залога зараз у декретній відпустці. Хоче зробити гарну вишиванку для молодшої дочки.

Жінка каже: "Не просто там краса, а як оберіг була для моєї дитини. Я хотіла сама навчитися. Мені це дуже до вподоби, я навіть сьогодні до третьої ранку вишивала, я не могла зупинитися", – зізнається жінка. 

Викладає на курсах військовий медик Ксенія Мороз. Вона вчилася вишивати у професійних майстринь. Каже, здавна для українців вишиванка була більше, ніж гарний одяг.

"І вона є оберегом. Це суб'єктивна думка, ну і хай вона буде суб'єктивна. Є магічні там якісь, може, вишивають там обереги на вишиванках. З молитвою, як це було раніше, справжні майстрині, які займалися вишиванками, у них повинен бути піст, вони там, поки вишивають вишиванку, не грішать", – розповідає Ксенія.Навчальний процес у жінок супроводжується народними піснями.

А організатор курсів Олена Шевчук говорить: "Ми для себе зрозуміли, що нам в центрі України не вистачає України. Тому що жінки приходили, вони хотіли просто поспівати, просто поговорити про традиції українські. І ми збиралися ввечері, ми запрошували всіх, хто гуляв на цій центральній площі, запрошували молодих мам, бабусь, батьків, дітей – і сідали всі колом".

Нині організатори шукають більше приміщення, оскільки тут усі охочі вже не поміщаються. 16 травня, у День Української вишиванки, жінки планують одягти тільки власноруч вишиті сорочки.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Попередній матеріал
"Бердичівська скриня": які предмети історії зберігає музей старожитностей на Житомирщині – відео
Наступний матеріал
Для людей "із мріями": історія про те, як жителька Чигирина перетворила власну квартиру на хаб для молоді
Loading...