У Києві дітей вчили знімати кіно та писати сюжети
У Києві дітей вчили знімати кіно та писати сюжети 5 канал

Діти захисників України навчалися знімати кіно та робити журналістські сюжети: що з цього вийшло

Читайте по-русски
Готові ролики згодом з'являться в YouTube для загального перегляду

Діти захисників України навчалися знімати кіно та робити інформаційні сюжети. Два дні інтенсивного заглиблення у творчість організували об'єднання кінематографістів "Жовтий автобус" та громадська організація "Добровольці". За цей час учасники воркшопу дізналися, як знімати репортажі, кіноролики, а також писати сценарії та інформаційні матеріали. Чи вдалося дітям теорію втілити на практиці – у нашому матеріалі Евеліна Михайленко.

Сценаристи, актори, художники костюмів, оператори та режисери – усі ці професії кіно від самого ранку засвоюють на практиці діти захисників України на сході, військових медиків та волонтерів.

Такий дводенний вишкіл організували учасники проекту "Жовтий автобус" та громадська організація "Добровольці". За знімальним процесом стежить відомий кінооператор Ярослав Пілунський. Він протягом останніх кількох років долучає дітей до кіномистецтва. Мета цієї творчої інтерактивної зустрічі – навчитися розпізнавати маніпуляцію в ЗМІ та мистецтві.

Чоловік каже: "Ми – фахівці в культурі, мистецтві, які використовують ті ж інструменти, що виробляють і пропагандисти. І тому ми ділимося цими знаннями з наукової точки зору з дітьми. Це їх зробить просто міцніше в інформаційному сенсі".

День підготовки – і зйомки почалися. Після вдалого першого кадру новоспечені кіношники за традицією розбивають тарілку.

У чотирихвилинному сюжеті команда намагається показати проблему булінгу. В основі роботи – розповідь про хлопця, який перейшов до нової школи, де зіштовхується зі цькуванням у класі.

Іван Шамарей, учасник воркшопу, каже: "Я навчаюся в гімназії, у нас ця проблема не дуже поширена. Можливо, цей фільм комусь допоможе, когось надихне. Кінцівка, скажімо так, буде хороша, я не хочу спойлерити".Інша група дітей за два дні спробувала опанувати професію журналіста. За тему для телепередачі учасники обрали реальні події дворічної давнини – обвал приміщення шостої школи у Василькові Київської області.

Олександра Пацко, учасниця воркшопу, пояснює: "Ми будемо вчитися застосовувати наші навички, які ми вчора здобули і висвітлювати маніпуляції в медіа, як ми їх зрозуміли. Намагатимемося донести людям коли саме ними маніпулюють і як це бачити, як не вестися на ці маніпуляції".

Готові ролики згодом з'являться в YouTube для загального перегляду.

Евеліна Михайленко, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Попередній матеріал
Спалення опудала та бої "лава на лаву": як у Києві та в Запоріжжі проводжали Масницю – відео
Наступний матеріал
Жінка-вогонь: історія одеситки, яка у свої 90 легко сідає на шпагат та в позу лотоса
Loading...