Святкування Масниці у столичному Гідропарку
Святкування Масниці у столичному Гідропарку 5 канал

Спалення опудала та бої "лава на лаву": як у Києві та в Запоріжжі проводжали Масницю – відео

Читайте по-русски
Окрім розваг, учасники свята ласували млинцями і, за традицією, на завершення свята Масниці спалили опудало

Повеселитися та провести час у колі сім'ї. Весняний пікнік "Масниця" для родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, відбувся у Києві в Гідропарку. Тут - більше десятка спортивних локацій, конкурси, квести, спалення опудала і, звісно ж, традиційні млинці. На святі родинних розваг та веселощів побувала кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

У столичному Гідропарку  велелюдно. Нині тут весняний сімейний пікнік. Близько сотні родин прийшли, щоб активно та весело відпочити зі своїми близькими. Серед них і багатодітна мати Валерія. З нею донечки Уляна, Олександра та Емілія. Сьогодні у мами вихідний і сім'я нарешті може провести час разом.

Валерія каже: "Один вихідний сьогодні в мене, тільки неділя вихідний, і я присвячую його дітям. Працюєш зранку до ночі, а дітей практично не бачиш, тому це дуже гарні такі свята". 

Дітвора дуже радіє можливості провести час з мамою.

"Я щаслива, що з мамою зможу провести багато часу, а то вона завжди на роботі", – каже донька Уляна.

9-класник Геннадій на сімейний пікнік прийшов із бабусею. Пані Людмила самотужки опікується ним та ще двома малолітніми онуками. На святі працювали близько двох десятків локацій: квести на винахідливість, розважальні конкурси та спортивні ігри, зокрема, стрільба з лука. Повправлятися у стрільбі з лука – чимало охочих. Вчаться стріляти і батьки, і діти. Найважливіше в цій справі, каже інструктор – правильна стійка.

"От якраз цю стійку лучника правильну не завжди можна за 5 чи за 10 хвилин вистрояти. Перше – діти дуже щасливі, коли вони потрапляють в ціль, і в них такий з'являється спортивний азарт", – каже інструктор Олександр Чапка.

Сімейні розваги організував Київський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Він і опікується родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це і багатодітні родини, переселенці зі сходу та Криму, сім'ї учасників АТО, прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу. Мета такого святкування – гуртувати батьків і дітей на відпочинку.

Ярослава Колобова, директор Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, говорить: "Наше завдання – сприяти, щоб сім'я відпочивала разом з мамою з татом, були діти, щоб більше спілкувалися на свіжому повітрі, ну і звісно ми пропагуємо здоровий спосіб життя".  

Окрім розваг, учасники свята ласували млинцями і, за традицією, на завершення свята Масниці спалили опудало, що, за повір'ям, означає проводи зими та зустріч із весною.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко, "5 канал"

А у Запоріжжі святкували Колодія, або Масницю за козацькими традиціями.

Навчали охочих азів бойового гопака, влаштовували й традиційну козацьку забаву – змагання лава на лаву. Саме такі розваги прадавні українці влаштовували під час проводів зими. Водночас, під час народного гуляння на Колодія, чи то Масниці охочих пригощали традиційними українськими стравами. Крім того, організатори влаштували майстер-клас із різноманітних ремесел. Святкування провели в одному з міських парків. А демонстрували свої навички бойового мистецтва вихованці місцевої козацької школи.

У Запоріжжі Масницю святкували за козацькими традиціями
У Запоріжжі Масницю святкували за козацькими традиціями 5 канал

Костянтин Рижов, тренер козацької школи "Спас", пояснює: "Організовували бої "лава на лаву", билися, вони вважали, що вибивають один з одного чортів. І духовно очищаються перед Великим постом. Ну і, після лави, просили один у одного прощення". 

Попередній матеріал
Кмітливість по-українськи: що змусило кілька десятків людей у Рівному облаштувати житло над гаражами
Наступний матеріал
Діти захисників України навчалися знімати кіно та робити журналістські сюжети: що з цього вийшло
Loading...