В Іванкові влаштували масштабне святкування Масниці

  З розмахом свято Масляної відзначили на Київщині. На народні гуляння люди з’їхалися до міста Іванкова. Там їх частували млинцями, варениками і м’ясними наїдками. Одним із символів свята став млинець діаметром у понад 2 метри.

  Вареники з сиром і млинці - невід’ємні атрибути Масниці. На Київщині ці наїдки не лише куштували, а й оспівували народні колективи. Для тих, хто лише піснями ситий не буде, страв на головній площі Іванкова - донесхочу. Вареників, пиріжків і млинців господині напекли на будь-який смак. За клієнтів іде боротьба. На запросини господинь черга вишикувалася чимала.

  Учасник святкування: "Млинці. Вони вкусні дуже, бо зараз Масляна".

  Учасник святкування: "Думаю, на повітрі свіжому в такій компанії будуть дуже смакувати".

  Учасник святкування: "З другом ща будем чаркувати і будем їсти млинці".

  За лаштунками гостям свята приготували сюрприз - млинець діаметром у понад 2 метри. Щоби смакував краще - приправили червоним кав’яром. Розійшлася страва за лічені хвилини.

  Учасник святкування: "Сьогоднішній млинець - він мабуть кращий за домашню випічку, яку ми завжди куштуємо вдома. Прекрасно! Приготовано дуже смачно".

  Учасник святкування: "Не такий, як вдома, но вкусний".

  Господині з Ясногородки підготувалися зустрічати весну та гостей за усіма правилами - і вбрання традиційне, і страви, і пісні.

  Марія Кононенко: "От ми наготували всяких страв які повинні бути на Масляний день. Тут у нас і наліснички, а саме головне - жайворонки, які зустрічають весну, які повинні бути зіркові на Масляну, а також  українське сало завжди повинне бути, так як ми українці".

  Розважалися в Іванкові і дорослі, і малі. Діти каталася на санчатах та забавлялася з клоунами, а дорослі долучалися до благодійної лотереї. Зібрані кошти підуть місцевому дитсадку. Такі свята, за словами губернатора, відбуватимуться у кожному місті Київщини.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Для мене було якось принизливо, коли я чув, що поліський і Іванківський район - депресивні. Я скажу, що це не депресивні - вони мають своє майбутнє. Ми зробим так, щоб цей район і цей край розвивався. І сьогодні святкують не тільки жителі Іванківщини, а й дуже багато гостей. В кожному місті ми будем проводити такі великі заходи".

  Частували мешканців та гостей Іванкова також м’ясними наїдками. Спеціально до свята запекли двох кабанів.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  На Київському водосховищі пройде етап водної Формули-1
  Наступний матеріал
  Представника України на "Євробаченні" - переоберуть
  Теги: