У Рівному люди облаштувати житло над гаражними приміщеннями
У Рівному люди облаштувати житло над гаражними приміщеннями 5 канал

Кмітливість по-українськи: що змусило кілька десятків людей у Рівному облаштувати житло над гаражами

Читайте по-русски
На вулиці Курчатова у Рівному розміщені 85 гаражів. А над ними звели житлові приміщення з балконами

Замість квартири – гараж. Кілька десятків рівнян облаштували собі житло над гаражними приміщеннями. Надбудували кімнати, балкони та повисаджували квіти. Підвели на територію і комунікації. Із мешканцями спробували поспілкуватися кореспонденти "5 канал".

На вулиці Курчатова у Рівному розміщені 85 гаражів. А над ними звели житлові приміщення з балконами. Висять супутникові антени. На вікнах вазони з квітами. Одні мешкають тут давно, інші – лише на етапі будівництва.

"Люди облаштували, щоб не платити за комуналку, вода, каналізація тут є, і тому живуть. На нашій лінії дві сім'ї живе, і там чотири – всього шість. Ще один чоловік он третій поверх добудував, хотів жити, але щось у нього не склалося", – розповідає підприємець Володимир.

Більшість місцевих мешканців неговіркі. Двері не відчиняють або ж відмовляються від коментарів. Чоловік, який не захотів називати своє ім'я, підтверджує: є люди, які мешкають у гаражному кооперативі постійно.

Чоловік каже: "Ви думаєте, тут живуть від доброї волі, від хорошого життя? Це гаражний кооператив і тут люди не живуть, а відпочивають. У кожного є приписка, ми не ухиляємось від сплати за воду та світло. У кожного є каналізація".

В управлінні державного архітектурно-будівельного контролю кажуть: люди можуть жити у приміщенні над гаражем, але зареєструвати самобуд неможливо.

"У гаражному кооперативі точно нереально. Ми всі розуміємо розмір гаража, який буде 6 на 7 чи 4. По-друге, гаражний кооператив має цільове призначення земельної ділянки, де неможливо розміщувати житлову забудову", – говорить начальник міського управління Державного архітектурно-будівельного контролю Микола Дядюсь. 

А юрист Віктор Шабанов пояснює: "Вони не можуть зареєструвати це житло. Вчинити будь-які дії з відчуження–купівлі–продажу або перевести в стан житлового приміщення".

Але людей, які мешкають над гаражами, це не зупиняє. Будівництво житлових приміщень тут триває.

Наталка Полтавець, "5 канал"

Попередній матеріал
Сеітаблаєв натякнув, коли вийде в прокат його спільний з Олегом Сенцовим фільм "Номери"
Наступний матеріал
Спалення опудала та бої "лава на лаву": як у Києві та в Запоріжжі проводжали Масницю – відео
Loading...