Християни східного обряду святкують Прощену неділю: що не можна робити в цей день

  Відзавтра починається Великий піст

  Просити одне в одного пробачення мають сьогодні християни східного обряду. В останній день Масляної – святкують прощену неділю.

  Головне цього дня – духовне очищення. Не випадково церква згадує вигнання Адама з Раю. Ця біблійна історія нагадує людям про їхню гріховність і потребу очищення.

  Тому сьогодні віряни перепрошують за всі образи, заподіяні упродовж року, щоби з доброю душею почати Великий піст. Він триватиме 40 днів і завершиться на Великдень.

  Увечері в цей день зазвичай поминають покійних і ходять на кладовище. Раніше залишки їжі в цей час спалювали, а посуд мили, щоб підготуватися до випробування постом.

  У Прощену неділю не можна вживати алкоголь, сваритися, лихословити і важко працювати. Це головні пункти. Церковники також проти спалювання опудала, хоча це язичницька традиція, яка до цього дня уживається з християнством.

  Варто відмовитися прання, шиття і прибирання, а також від інших важких домашніх справ. Все це краще зробити заздалегідь, щоб до свята не мати на плечах вантаж роботи.

  Попередній матеріал
  Деталізація вражає: у Харкові подружжя створює першу в Україні армію Богдана Хмельницького в мініатюрі
  Наступний матеріал
  3333 млинці у формі троянд: у Смілі студенти встановили солодкий національний рекорд