Рея Малініна в свої 90 легко сідає на шпагат
Рея Малініна в свої 90 легко сідає на шпагат 5 канал

Жінка-вогонь: історія одеситки, яка у свої 90 легко сідає на шпагат та в позу лотоса

Читайте по-русски
Рея Малініна також дала рецепт, як сісти на шпагат

Легко сісти у шпагат або ж у позу лотоса. Це до снаги 90-річній Реї Малініній з Одеси. Захоплюватися йогою жінка почала у 50. За 15 років припинила відвідувати заняття, але тренуватися продовжує й досі. Кілька вправ продемонструвала і Ользі Дунській.

19 років моржує та понад 40 років займається спортом. Колишня радистка та креслярка у конструкторському бюро Рея Малініна почала цікавитись йогою у 50. Відтоді, кожен ранок уже 90-річної жінки починається з руханки. Коли м'язи розігріті, вправи ускладнюються. У свої 90 жінка легко сідає на шпагат та у позу лотоса.

"Відчуття, що кровообіг дуже добре проходить, і ось так можна сидіти і медитувати, але я не медитую, а просто посиджу трошки і відчуваю себе дуже добре. 15 років в секції, а потім сама вдома тримала ці нахили підготовчі", – розповідає Рея Малініна. 

Рея Малініна в свої 90 легко сідає на шпагат
Рея Малініна в свої 90 легко сідає на шпагат5 каналЖінка запевняє, почати займатися спортом можна у будь-якому віці і дає рецепт, як сісти на шпагат: "Якщо сам вдома, з підготовки треба починати, пробувати сідати на шпагат, кожен день по-трохи. Людям важко дається, але 2-3 рази в день розтягувати себе, тільки не дуже, до межі і зупинитися. І за місяці 3-4 можна таки сісти на шпагат".

Рідні пані Реї її захоплення йогою підтримують.

Олена Скопенко, невістка Реї Малініної, каже: "Якщо людина рухається, вона живе. От не сидить на місці: якщо втомилася, на 5 хвилин присіла і кудись далі рухається. Їй треба туди встигнути. Буквально недавно відвідувала ветеранів, зараз вже важко – серце не дає по сходах ходити".

Намагаються не відставати від Реї Малініної і її подруги-пенсіонерки.

"Вона активна вже скільки років, мені 84, а їй 90 відзначали, так вона нас бадьорить: "Не здавайтеся, займайтеся зарядкою, не думайте про погане". Ми весь час з нею на море ходили, вона лотос робила, запливала, холодно, а вона прийде і купається. Вчила нас зарядку робити і йогою займалася", – розповідає одеситка Світлана Рудницька. 

У Реї Малініної 2 дітей та онуки. З усієї родини лише вона та онука легко сідають на шпагат. Решта ж родичів жартують: підтримують здоровий спосіб життя смачною їжею та прогулянками до моря.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Діти захисників України навчалися знімати кіно та робити журналістські сюжети: що з цього вийшло
Наступний матеріал
У зоні ООС впіймали шістьох російських найманців – Міноборони
Loading...