День вчителя_школа_вчитель
День вчителя_школа_вчитель umoloda.kiev.ua

Чи можна реформу освіти вважати незворотною – Гриневич оцінила

Читайте по-русски
Міністр освіти прагне, аби народні депутати ще в цьому скликанні проголосували за закон про середню освіту. Це вона назвала програмою

Про таке очільниця МОН Лілія Гриневич сказала в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір".

Гриневич оцінила, чи вже стала незворотною реформа освіти в Україні: "Все ще можна відкрутити назад. А все ламати – завжди легше, ніж вибудовувати щось нове. І очевидно, що така ймовірність теж існує, якщо приходить команда, яка не поділяє цінностей реформи, не поділяє цінностей суспільства, яке ми будуємо. Ми ж не знаємо. Тому так важливо, щоб політичні еліти, які прийдуть, відчували свою відповідальність.

"Нині дуже складний процес у парламенті. Але програма-максимум – все-таки провести закон "Про загальну середню освіту". Хай би депутати цього скликання пішли ще із одним добрим здобутком для українського суспільства. Програма-мінімум – проголосувати принаймні в першому читанні, щоб наступний парламент міг одразу братися за ті закони, які переходять йому у спадок для опрацювання", – сказала міністр. 

Гриневич додала: "Я мрію, що в нас до освіти колись буде підхід, як у багатьох цивілізованих країнах, які мають найкращі системи освіти, коли саме питання освіти консолідує весь політикум. Тому що зміни освітні – це взагалі біг на довгу дистанцію, вони робляться протягом десятиріч. І якщо немає наступності, наприклад, приходять нові політичні сили до влади, і вони не продовжують реформи, яка розпочиналася, то це є тільки струси, які дестабілізують систему освіти і не досягаються результати. І ми не можемо допустити цього".

Чому "Закон про вищу освіту", ухвалений у 2014 році, вже потребує нової хвилі змін, дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Такого в Україні більше немає": у Києві нарешті реставрують храм, побудований Мономахом
Наступний матеріал
Краще один раз побачити: харківські школярі завітали на екскурсію до Нацгвардії
Loading...