Школа
Школа 5 канал

Батьки замість учителів: в одній зі шкіл Черкащини запровадили цікавий експеримент

Читайте по-русски
Розклад розписаний на тиждень, за 5 навчальних днів у школі заплановано 80 батьківських уроків

Ведуть уроки та ставлять оцінки. В одній зі шкіл Черкащини батьки замінили вчителів. Експеримент запровадили на тиждень. До викладання залучили батьків – фахівців у різних галузях. У школі сподіваються: такий підхід мотивуватиме учнів навчатися не лише заради оцінок.

Розповідає історії з життя та показує мультфільми. Суддя Сергій Нищенко проводить заняття з правознавства для шестикласників, назвавши його "Урок справедливості".

"Було страшно, що не зрозуміють, але я кажу, що, дякувати Богу, діти все швидко зрозуміли. І головне, що вони говорили, як правники, говорили справедливо", – розповідає батько шестикласника.

За тим, як мама перетворилася на шкільну вчительку, спостерігає її дочка.

"Мені сказала мама. Я спочатку була здивована, я її постійно питала, чи вона буде приходити. Мені було цікаво, як вона буде вести урок у нас. Не страшно, було цікаво", – каже дев'ятикласниця Дарина Кабацкова.

Експерименту батьки не злякалися, в розкладі як фізичне виховання та етика, так і складніші предмети – алгебра, фізика та навіть французька мова.

А це вже уроки математики, на вчителя перевтілилася керівник агропідприємства. Трудове навчання викладає майстриня з виготовлення ляльок. Хоча тиждень у гімназії й батьківський, але оцінок ніхто не скасовував.

"Сказала, що поставить оцінки тим, хто дуже добре відповідав на уроках". – "Не боїтеся, що там будуть двійки?" – "Ні". – "А чому такі впевнені?" – "Тому що ми дуже старалися". – "Від мами очікуєте яких оцінок?" – "12 балів", –  переконаний Станіслав Петленко.

Школярі новим учителям раді, пояснюють: батьки лояльніші, ніж звичайні педагоги.

"З ними цікавіше просто. Це все те саме, але з ними цікавіше. Ми не пишемо, ми не читаємо, ми просто сидимо і слухаємо, нам цікаво – такі уроки веселіші якісь, не треба нічого робити на них", – радіє шестикласник Максим Козловський.

Усі плани уроків узгоджені з учителями. За роботою батьків педагоги спостерігають і під час уроку.

"Я побувала на уроці. Мама була емоційна, відчутний був зв’язок із дітками – це важливо, коли вона могла підбадьорити, коли вона посмішкою... Коли вона зачитувала фрагмент тексту, то дітки продовжували, йшли вслід за автором – і це була риторика", –  пояснює вчитель світової літератури Світлана Буряк.

Влаштували такий тиждень, щоб батьки поділилися практичними знаннями та мотивували школярів навчатися не лише заради оцінок.

"Батьки можуть дати своїм дітям найбільше: це мотивація до навчання, повага до школи й любов до неї. Вони інфікуються з родини – це цінності, на яких родина розвивається, тому ми повинні працювати в партнерстві, бо у нас спільні інтереси – це наші діти", – наголошує директор Золотоніської гімназії ім. С. Д. Скляренка Любов Денисюк.

Розклад розписаний на тиждень. За 5 навчальних днів у школі заплановано 80 батьківських уроків.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал".

Попередній матеріал
Замість аудиторії та казарми – гори й намет: курсанти ДПС нестимуть службу на межі з Румунією
Наступний матеріал
Омелян заявив, що буде пробувати себе в політиці й надалі – подробиці
Loading...

Учні однієї зі шкіл Черкас залишилися без спортзали через недобросовісних підрядників – подробиці

"Українська – це круто": як у Черкасах учні популяризують мову без суржика

Тальнівський коледж пішов на вимушені канікули – досі немає опалення