5 канал

Учні однієї зі шкіл Черкас залишилися без спортзали через недобросовісних підрядників – подробиці

А спортивні заняття для старшокласників проводять у коридорі, але бігати тут не можна, тому школярі лише грають у теніс

Учням однієї з черкаських шкіл доводиться проводити фізкультуру в бібліотеці. Спортзала в школі є. На папері. А фактично – це руїна. Вже років 5 там намагаються зробити ремонт, але кожен новий підрядник спершу береться, а потім справу кидає. Останній раз фірма півмільйона гривень взяла, а робіт навіть не починала. Грошей теж не повернула. Чого школі на спортзалі так пороблено, допитувалася Яна Лимаренко.

Урок фізкультури розпочинають у колишній бібліотеці. Цього року звідси винесли стелажі й облаштували імпровізований спортивний зал.

"Тут мало місця і не можна нормально погратися, побігати. В баскетбол, футбол, волейбол пограти можливості немає", – пояснює учениця Ірина Курч.

А спортивні заняття для старшокласників проводять в коридорі, але бігати тут не можна, тому школярі лише грають у теніс.

"На уроках фізкультури взагалі жах, ми займаємося в коридорі і це заважає учням, які займаються у класах, це галасливо і дуже важко", – каже школярка Олександра Бут.

Учителі намагаються обирати такі дисципліни, щоби учні не бігали і не галасували. Втім, наголошують – для повноцінного розвитку дітям украй необхідна фізична активність.

"Якщо рухливий режим дитини порушено – вона погано розвивається, це впливає і на успіхи в навчанні, на її поведінку", – пояснює вчитель фізкультури Максим Курчиненко.

Крайнощі вимушені. В спортзалі уже понад п'ять років триває ремонт. Два підрядники не довели справу – через недостатність фінансування. У грудні 2017-го провели тендер та визначилися з новим, уже третім підрядником.

На такі роботи у міському бюджеті торік запланували 2 мільйони 600 тисяч гривень. За словами директора школи, доки тривали всі узгодження та оформлення документів, у підрядника забрали ліцензію – за порушення на іншому об'єкті. Але він це приховав і взяв півмільйона гривень авансу.

"Я надіслала 6 листів про повернення коштів і розірвання договору, щоб він повернув ці кошти і ми могли ще наприкінці цього року використати залишок, але це було марно. Господарський суд Черкаської області зобов’язав повернути 500 тисяч гривень, у нього заарештовані всі рахунки на сьогоднішній час", – розповідає директорка школи Олена Саєнко.

На діалог підрядник не пішов і гроші не повернув – навіть після рішення суду. Від листопада прокуратура розпочала кримінальне провадження за статтею "шахрайство". Підозру досі не оголосили.

"Досудове розслідування триває, проводяться всі слідчі та розшукові дії, після яких буде прийняте законне рішення, на даний час заплановано проведення судової економічної експертизи та судової будівельної експертизи", – розповіла прокурор Черкаської місцевої прокуратури Тетяна Кам’янець.

Сам директор компанії-підрядника "Лад" – Дмитро Хоменко – пояснювати чому привласнив бюджетні гроші – "5 каналу" відмовився.

У департаменті освіти його занесли в чорний список підрядників, з якими більше не працюватимуть. Тепер знову шукають гроші, щоб цього року таки відбудувати спортзал.

"Я так відчуваю, буде новий тендер, а новий тендер – це новий переможець", – зазначив директор департаменту освіти Черкаської міськради Сергій Воронов.

Тим часом спортзал руйнується, без опалення тут уже пішли тріщини у стінах та підлозі, а нові вікна протікають.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
Полоненому матросу Семидоцькому передали вітання з рідної школи та міста, долучившись до флешмобу
Наступний матеріал
Радбез ООН: В Україні немає "внутрішнього конфлікту", бо Крим і Донбас окупують російські солдати
Loading...

Равіолі замість макаронів і нагетси: столичним школам представили страви з оновленого збірника рецептів – що туди увійшло

Рибна паличка, фрукти та шніцель: у шкільних їдальнях Одеси тестують пілотний проект "шведського столу"

У столиці хочуть обмежити швидкість руху біля шкіл до 30 км/год

"Усі мови світу зібрати": як, чому і навіщо в гімназії Черкас опинилися букварі з 70 країн

Президент підписав закон про булінг: як каратимуть за жорстокість у школі

На Київщині школярі намагалися продати товариша за 1 тис. гривень – поліція