Перший екземпляр родом зі США, а тепер школярі самі привозять книжки з подорожей різними країнами. Дирекція школи запевняє: така колекція спонукає дітей вивчати мови. Більше знає –кореспондент "5 каналу".
Четвертокласник Єгор Швець показує абетку Швеції. Її основа – латинські літери, написані великим шрифтом. Цю книжку родина хлопчика придбала під час родинних подорожей. Так само й підручник із Литви.
Усі 70 букварів шкільної колекції привезли учні. Першим був підручник зі США, зараз уже назбирали абеток із півсотні країн, з багатьох є по декілька екземплярів. Є книжки з Японії, Фінляндії, Киргизстану, Шрі-Ланки, Норвегії, США, Естонії. Нині діти роздивляються польський буквар.
Школяр Тарас Барабаш переконаний: польська та українські абетки – не схожі, "тому що в Україні одна культура, а в Польщі – інша".
Серед найцікавіших, переконує вчителька, буквар із Ізраїлю.
"Тамтешні діти гортають книги з кінця, а речення читають зліва направо. Наступний дуже цікавий буквар – з Мароко. Цікавість у тому, що там розробляють окремі букварі для дівчаток і хлоп'ят", – зазначає вчителька Наталя Онищенко.
Школярі люблять переглядати букварі, навіть самі цікавляться іноземними мовами з цих абеток. Не залишили байдужою ці книжки шестикласницю Поліну Лінінг. Дівчинка вивчає китайські ієрогліфи.
"Усе підписане китайськими ієрогліфами. Коли звикаєш – то вже не лякаєшся їх. Складність полягає в тому, що їм незручно писати нашими літерами, а нам – їхніми ієрогіфами, бо сенс з'явяється тільки, коли бачиш його кінцевий вигляд", – зазначає школярка.
Окрім китайської, у школі викладають ще п'ять мов – англійську, французьку, німецьку, іспанську та польську. Кожен учень вивчає по три на вибір. Учителі щиро радіють, коли діти виявляють бажання опановувати складні абетки.
"Коли ми бачимо, що такий буквар є і в Польщі, і в США, то дитина отримує мотивацію, мені так здається. Цікавість до вивчення іноземних мов досить висока. До речі, в нас працює 5 волонтерів з різних країн світу. Вони також демонструють свої абетки", – розповідає директор першої міської гімназії Черкаської міськради Сергій Саєнко.
У школі мріють зібрати колекцію букварів із усіх країн світу. А наступного року до переліку мов, які викладають, додадуть іще одну зі східних країн. Яку саме – поки що не розголошують. Але вчителі натякають: у колекції вже є до неї абетка.
Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Банти, гольфи та юні красуні: яким було свято "Останнього дзвоника" в Україні – ФОТО