5 канал

Добровільно-примусова благодійність: у київському ліцеї батьки вирішили протистояти поборам

Мати першачка розповіла, що так званий "благодійний внесок" обійдеться батькам школяра щонайменше у 2,5 тис. грн. Багатодітні – можуть розраховувати на знижку

Побори в навчальному закладі змусили батьків учнів одного з ліцеїв столиці вийти на мітинг. Вимагають звільнити директора, яка, попри заборону столичного департаменту освіти, продовжує збирати кошти з батьків. Керівник ліцею №293 від закидів – відхрещується.

"Щомісяця ми здавали в фонд класу 100 грн і у фонд школи 100 грн. Якщо спочатку, перші півтора року, я особливо не цікавилася, куди йдуть ці гроші, то потім я почала звертати увагу, що в школі нічого не змінюється", – нарікає мати третьокласника Вікторія Тимченко.

Щомісяця адміністрація закладу змушує батьків здавати кошти на фонд класу й ремонти. Збирають на мийні засоби, охорону та навіть ліки. Хоча всім необхідними школу й без цього забезпечує місто. Жінка вирішила покласти край здирництву і написала запити про стан фінансування закладу до міської адміністрації.

Одразу після цього її викликали до директора. Йти на розмову жінка відмовилася. Тоді адміністрація закладу зробила догану класному керівнику дитини. Втім, у чому провина вчительки – керівництво не пояснило.

5 канал

"Якщо це стосується навчального процесу мого сина, я, звичайно ж, прийду. Пізніше мені дзвонить наш класний керівник у сльозах, каже, що вліпили їй догану і дійшло мало не до переведення в інший клас. Тобто всіх собак повісили на людину, яка взагалі не має до зборів грошей жодного стосунку", – обурюється мати школяра.

Сплати гроші вимагають і під час вступу дитини до навчального закладу. Наталя Кисельова – мати першачка – розповідає: так званий "благодійний внесок" обійдеться батькам школяра у 2,5 тис. грн. Якщо дітей, які вступають до школи, в родині більше, то наче в магазині, – дадуть знижку.

Решта батьків – навпаки всіма руками за внесення пожертв у фонди класів. Стверджують: місто школу зовсім не фінансує, а якщо й виділяє гроші – на все не вистачає. Приміром, на мийні засоби та туалетний папір. Однак внески називають геть не примусовими. Зізнаються, щомісяця з доброї волі здають від 50 до 100 грн. Гроші спрямовують на нові підручники, охорону території та навіть екскурсії, а кошти, які залишилися, дарують вчителям на свята.

Рушаємо до школи, щоби поговорити із директором закладу. У дверях зустрічає завідувачка. Спершу всередину не пускає. Втім, зрештою, погоджується зателефонувати директорці.

5 канал

Окрім знімальної групи на директора чекає ще із півсотні розгніваних батьків. За кілька хвилин вона таки спускається у вестибюль. Але пройти за турнікети не дозволяє – ані нашій знімальній групі, ані батькам. Від звинувачень у поборах відхрещується і розповідає: на початку навчального року видала розпорядження про заборону стягнення грошей на потреби класів. Змусила підписати його всіх учителів.

"Ні, поборів у нас немає. Але якщо батьки добровільно хочуть допомогти, їм це ніхто не забороняє. І в кишені до батьків я не можу лізти", – запевняє Олеся Костіна.

Адміністрації шкіл не мають права вимагати від батьків школярів готівку на ремонт школи чи придбання мийних засобів – укотре наголошують у столичному управлінні юстиції. Якщо ж батьки таки вирішили надати благодійний внесок школі – переказувати гроші радять лише на офіційний рахунок закладу в банку. Згодом варто попрохати звіти, на що ж таки витратили гроші.

"Треба вимагати, щоб вам показали договори з підрядниками, з ким і на які послуги укладали такі угоди. Тобто ви можете прийти просто у бухгалтерію і ознайомитися із цими документами, або будь-який громадянин, батько чи мати дитини, можуть написати запит на надання інформації", – пояснює начальник територіального управління юстиції Києва Станіслав Куценко.

Втрутитися у ситуацію батьки школярів проситимуть Міністерство освіти. Зі здирництвом, твердять, не миритимуться.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Рада підтримала перейменування Кіровоградської області
Наступний матеріал
"За канонами медицини, несумісне з життям": до Дніпра доправили поранених з фронту
Loading...
У Рівному батьки не пускають дітей до школи – від менінгококової інфекції померла вчителька

У Рівному батьки не пускають дітей до школи – від менінгококової інфекції померла вчителька

Анти-булінг: як воркаутери дітей вчили конфлікти  вирішувати

Анти-булінг: як воркаутери дітей вчили конфлікти вирішувати

У Таращі діти потрапили до лікарні через витівку підлітка

У Таращі діти потрапили до лікарні через витівку підлітка

Одна з найуспішніших реформ: скільки "особливих" дітей сіло за шкільні парти в Україні

Одна з найуспішніших реформ: скільки "особливих" дітей сіло за шкільні парти в Україні

"Кричала, не могла відірвати руку": в київській школі в дівчинки сталася клінічна смерть

"Кричала, не могла відірвати руку": в київській школі в дівчинки сталася клінічна смерть

На Волині влада судиться з батьками, бо ті не пускають дітей до аварійної школи

На Волині влада судиться з батьками, бо ті не пускають дітей до аварійної школи