Школярі, Київ

Міносвіти скасувало вступ до шкіл за конкурсом: чому новація вже викликає обурення

Жодних вимог до майбутнього першачка. Міносвіти скасувало вступ до шкіл за конкурсом. Протягом березня чиновники збирали побажання та скарги, щоб доопрацювати відповідний наказ

 Днями остаточний документ мають надіслати до Мін’юсту на реєстрацію. Цього року для зарахування потенційним учням навіть не треба з'являтися до навчального закладу. Щоби сісти за парту, достатньо офіційно проживати на території, закріпленій за школою. Відвідувати іншу можна буде лише за наявності вільних місць. Докладніше про новації для першачків – далі в сюжеті. 

Без тестів, співбесід та конкурсів. Усі вимоги до майбутніх першачків Міносвіти скасувало. Відтепер, чи готувати малечу до школи, вирішують лише батьки. Навчальний заклад зобов'язаний зарахувати дитину незалежно від рівня її знань. Головна вимога – потенційний учень має офіційно проживати на території, закріпленій за школою.

Яку місцевість обслуговуватиме навчальний заклад – вирішує місцева влада. До районних відділів освіти столиці скарги посипалися вже. Одна з невдоволених – киянка Любов Руденко.

Її донечку Алісу розподілили до одного з навчальних закладів столиці – №232. Дорога до нього займає близько 15 хвилин, а більшість маршруту пролягає уздовж дороги зі жвавим рухом. При цьому, з вікна пані Любові видно школу №216 – до неї пішки лише 1 хвилину.

Школярі, Київ

Визначати територію обслуговування школи – прерогатива місцевої влади. Чим керуються, пояснюють в управлінні освіти Оболонської райдержадміністрації.

"Кожен директор визначався з будинками, які закріплені за територіями. Фактично, ключове було – це їхня позиція. Оскільки вже з цього будинку певна категорія дітей уже закріплена за цим закладом", – каже керівник юридичного відділу управління освіти Оболонської РДА Києва Владислав Москаленко.

"У цьому положенні відображена процедура оскарження. Якщо ви категорично не погоджуєтеся, вважаєте, що місцева влада неправильно поділила території між будинками – це можна буде оскаржити. І там чітко прописана ця процедура", – додає радник міністра освіти і науки Оксана Макаренко.

Поки що віддати Алісу навчатися до сусідньої школи №216 батьки зможуть лише за наявності вільних місць. Там для потенційних учнів із неприлеглої території відкривають додатковий перший клас.

Школярі, Київ

"Насамперед обиратимуть дітей працівників шкіл, дітей, чиї братики та сестрички в нас уже навчаються, а потім – за віковим принципом. Старші діти перші, а потім наступні", – розповідає заступник директора спеціалізованої школи №216 Києва Вікторія Космінська.

Документи, необхідні для зарахування дитини, керівництво шкіл прийматиме від 23 квітня і до кінця травня. Набір на вільні місця триватиме першу половину червня.

Людмила Павленко, Олександр Петровський та Іван Довганик, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чубанина у кнайпі: у Львові відвідувачі побилися через російську музику
Наступний матеріал
"Ледь вціліла під час обстрілу 2014-го": як змінилася лікарня Гранітного за чотири роки