Ілюстративне фото, школярі
Ілюстративне фото, школярі 5 канал

"Нова українська школа": які результати першого місяця роботи нововведень

Уже майже місяць учні початкових класах у сотні шкіл по всій Україні займаються за методикою, яка вже із наступного року буде використовуватись у всіх навчальних закладах. Вони не отримують погані оцінки у щоденники, а вчителі намагаються розкрити у дітях приховані таланти

Регулюватиме цей процес закон "Про освіту", який уже підписаний українським Президентом напередодні, передає кореспондент "5 каналу". 

Розважальні вправи під час уроку, мультимедійні дошки та нові стандарти виховання. Уже місяць в одній з одеських шкіл учні початкових класів вчаться за методикою, яка за рік стартує по всій Україні. Вчителі розповідають, що намагаються створити умови, за яких діти самі хотіли б іти до школи.

"Дуже багато навчального матеріалу, який діти повинні були завчити напам'ять. Це було дуже важко. І тепер подивіться на "зошит-підручник". Тут підбірка дуже цікавих завдань, які ми опрацьовуємо усно і тут же працюємо письмово", - пояснює переваги нового підходу вчителька школи №26 Світлана Митрофанова.

Цей заклад став одним із сотні, який відібрали для участі в пілотному проекті "Нова українська школа". Директор розповідає: вчителі вже давно чекали на зміни та швидко звикли до нових умов. Із плюсів для своєї роботи називають можливість самим ухвалювати навчальні плани.

"Викладачеві дається вільна поведінка. Припустимо, дві години додати на математику, годину - на літературу. Може, якщо діти погано підготувалися з літератури, дамо три години на літературу і дамо годину тільки на математику. Головне, щоб на кінець першого семестру або року була вичитана вся програма", - розповідає директор школи №26 Віктор Дворницький.

Творці закону про освіту розповідають: у цьому документі заклали мотивацію до якісних змін. Стосуватимуться вони не лише способу донесення знань до учнів, а й самого принципу функціонування освітньої системи.

"Базовий рамковий закон, який завдає увесь шлях реформування. Це принципово міняє ставлення до людини, яка здобуває освіту. На перше місце в цьому законі ставиться людина: її потреби, її навички, її вміння", - радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко.

"Це певний спусковий механізм, який далеко не гарантує результату, але принаймні його уможливлює, який знімає частину бар'єрів до змін, до якісної освіти, які існували досі", - каже експерт з питань освіти Микола Скиба.

Якщо вчителі зараз розмірковують, як працюватимуть за новими правилами, то учнів більше схвилював задум перевести навчання на 12-річний термін. Вони вважають це розтягуванням навчання. 

У Міністерстві освіти заспокоюють - перший раз у 12-й клас підуть ті учні, які наступної осені стануть першокласниками. Хоча не виключають, що за певних обставин можуть пришвидшити перехід на 12-річку.

Про що саме йдеться - дізнайтеся у сюжеті: 

Освітні експерти одним із найпроблемніших моментів у впровадженні реформи називають слабкість педагогічних кадрів. У Міністерстві це питання обіцяють вирішити, і до старту реформи - 1 вересня наступного року - підвищити кваліфікацію 20 тисяч учителів.

Петро Троць, Дмитро Долматов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт: окупанти проводять масову передислокацію важкого озброєня
Наступний матеріал
"Врятувати малят": до Дня серця волонтери збирають кошти на дороговартісні кардіоінструменти
Loading...