Нова амбулаторія у Гранітному
Нова амбулаторія у Гранітному 5 канал

"Ледь вціліла під час обстрілу 2014-го": як змінилася лікарня Гранітного за чотири роки

Відтоді як на початку бойових дій обстрілами був пошкоджений дах амбулаторії, в лікарні працював лише один кабінет. Приміщення вдалося відновити за підтримки міжнародних організацій. Умови, в яких тепер обслуговують пацієнтів, бачила кореспондент "5 каналу"

60-річний мешканець Гранітного Назім Міносянов хворіє на виразку шлунка. У місцеву амбулаторію чоловік звертається, коли недуга загострюється. Каже: іншого вибору немає, адже найближча лікарня – за півсотні кілометрів.

"Поїздка обходиться дорого. Автобус ходить тричі на тиждень", – розповідає пацієнт амбулаторії Назім Міносянов.

Це – єдина амбулаторія, що обслуговує понад 3 тис. пацієнтів із прифронтового Гранітного і Старомар'ївки, що розташована в сірій зоні. У 2014 році будівля ледь вціліла під час обстрілу. Снаряди пошкодили дах. Через вологу зіпсувалася електропроводка, будівлею швидко поширився грибок. Грошей на опалення не виділяли.

"Тут раніше було дуже прохолодно. Туалету в приміщенні не було, води – теж. Жодних умов не було", – розповідає пацієнтка амбулаторії Галина Струк.

"В одному кабінеті в нас стояла буржуйка. Там ми вводили внутрішньовенне, там же проводили огляд. В іншому кабінеті, коли було світло, ми знімали кардіограми. У морози людей запрошували у той самий кабінет. Відгороджувалися ширмою, аби люди не мерзли в коридорах", – пригадує завідувачка амбулаторії Людмила Багмут.

Нова амбулаторія у Гранітному
Нова амбулаторія у Гранітному5 канал

Працювати в таких умовах зголосилися лише три медсестри і сімейний лікар Людмила Багмут, яка за сумісництвом ще й завідувачка амбулаторії. Жінка двічі на день долає шлях у 15 кілометрів – на роботу й назад. На роботу йде пішки або їде на велосипеді. Іноді – під обстрілами.

"Одного разу неподалік від мене п'ять снарядів вибухнуло. Того дня я була пішки, не на велосипеді. І почався обстріл. Просто чути було, як воно, знаєте… Постріл – лягаю. Чую, що вибухнуло, тоді піднімаюся і біжу далі", – розповідає про свої нелегкі будні пані Людмила.

Людмила Багмут
Людмила Багмут5 канал

Два роки тому покрівлю амбулаторії замінили коштом місцевого бюджету, а за ремонт взялися міжнародні організації. За півроку Червоний Хрест відбудував аварійну частину приміщення, були проведені нові електропроводка, система опалення та каналізація.

"Зараз ми у процесі закупівлі меблів і комп’ютерів, які плануємо встановити в амбулаторії найближчим часом", – зазначає представник Міжнародного комітету Червоного Хреста Джемаель Моріна.

Нова амбулаторія у Гранітному
Нова амбулаторія у Гранітному5 канал

В оновленій амбулаторії розшириться і штат медиків. Тепер пацієнтів консультуватимуть двоє сімейних лікарів і ще кілька профільних спеціалістів проводитимуть виїзні прийоми.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Міносвіти скасувало вступ до шкіл за конкурсом: чому новація вже викликає обурення
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": Які можливості для повернення окупованих українських територій відкриває загострення конфлікту між Кремлем та НАТО
Loading...