Той самий мамограф
Той самий мамограф
5 канал

У центральну лікарню Первомайська держкоштом купили непрацюючий мамограф

Аби зробити рентген, жінки у Первомайську змушені звертатися до платних приватних клінік

Недоступний мамограф – у центральній районній лікарні Первомайська, що на Миколаївщині, шість років стоїть сучасний діагностичний апарат. Обладнання придбали державним коштом. Сплатили за нього 640 тис. грн, а згодом з'ясувалося, що апарат не працює. Тож жінки змушені звертатися до приватних клінік, аби зробити рентген.

Світлана Михайленко добре знає про профілактику раку молочної залози. Щороку проходить обстеження в центральній районній лікарні. В один з візитів до мамолога той направив жінку на рентгенологічну діагностику.

Світлана зробила мамографію у приватній клініці, бо в районній лікарні такий апарат не працює: "Я пройшла процедуру в доктора, обстежилася. Призначили мені ще раз пройти процедуру. Я оплатила цю процедуру, пройшла. Тому що безкоштовного в нас не було мамографа".

Діагностичне обладнання для центральної районної клініки придбали шість років тому коштом державної субвенції. Відтоді ним так і не користувалися. Колишній головний лікар клініки розповідає, тоді апарат не запустили в роботу, бо Міністерство охорони здоров'я не розрахувалося з постачальником, який і мав його підєднати.

"Ми не маємо права встановлювати обладнання самостійно. Я ж сказав, що встановлюють представники фірми, гарантовані інженери, які мають спеціальні навички і освіту, для того, щоб встановлювати таке устаткування", – розповідає Костянтин Некрасенко, головний лікар центральної районної лікарні Первомайська (2012-2015).

2015-го постачальник врешті-решт отримав свої кошти. Проте виникла нова проблема: сплив гарантійний термін на обслуговування апарата. "І коли вони інсталювали апарат, сказали: "Звиняйте, ви його зберігали, грошей нам не платили майже три роки. Гарантію ми вам не підтверджуємо", – розповідає вже чинний головний лікар Олег Чикрижов.

Цьогоріч у лікарні власними зусиллями спробували запустити мамограф. Проте одразу ж з'ясувалося, що він не працює. Наразі невідомо, чи його придбали несправним, чи він зіпсувався через неналежні умови зберігання. Фахівці оцінили ремонт діагностичного апарата у 20 тис. грн.

Ремонтники пообіцяли не зволікати і відновити обладнання вже за кілька місяців. За офіційною статистикою, щороку рак грудей виявляють у 16 тис. українок. Половину з них врятувати не вдається через пізню діагностику.

Людмила Мисниченко, "5 канал"

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Дерево свободи": у Вінниці масштабно відкрили монумент Героям Небесної Сотні
Наступний матеріал
Штаб: Доба минула без втрат, найбільше ворог цілив на Луганському напрямку