Йорданешти, румунська школа
Йорданешти, румунська школа 5 канал

Навчання – румунською: в українському селі Йорданешти відкрили особливу школу

У Чернівецькій області урочисто відкрили школу із румуномовним викладанням предметів. Навчальний заклад розташований лише за кілька кілометрів від кордону з Румунією. Тепер діти прикордонного села вивчатимуть державну та не забуватимуть рідну мову у стінах нової школи

Облуплені стіни, стеля, що ледь тримається, та пошкоджений фундамент. У такому стані будівля школи у прикордонному румуномовному селі Йорданешти Чернівецької області. Руйнуватися вона почала ще навесні, тож її закрили.

Тепер же діти готуються піти до нової будівлі. Як і в старій, тут предмети викладатимуться румунською. Утім, вивчення української як державної поглиблять. На цьому наголосила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, яка приїхала до села.

"Наша ідея полягає у тому, щоб поряд із навчанням рідною мовою поступово запроваджувалась частина предметів і українською мовою. Ми порушували це питання на засіданні Венеційської комісії, яка дала нам свої рекомендації. Ці рекомендації будуть імплементовані в тексті закону "Про середню освіту", який буде внесений навесні до ВР", – зазначила міністр.

Йорданешти, румунська школа
Йорданешти, румунська школа5 канал

Проблем із викладанням української не буде, обіцяють педагоги школи. Вони кажуть, що і раніше робили акцент на її вивченні, щоб діти змогли успішно скласти ЗНО.

Підтримують нововведення і румунські урядовці, які теж прибули на урочистості. Вони пообіцяли діаспорі премії за досконале володіння румунською, як педагогам, так і учням.

"Румунський уряд доклав зусиль, щоб учні, які гарно вчать румунську в Україні, отримали стипендії. А всі вчителі, які працюють у школах, мали можливість проходити перепідготовку в Румунії. Про це ми будемо говорити з нашими партнерами", – зазначив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.

Йорданешти, румунська школа
Йорданешти, румунська школа5 канал

"Імплементація цього закону має базуватись на послідовній дискусії та взаємодії з нашими румунськими партнерами і громадою тут. Домовились, що наші міністерства освіти уже зараз починають працювати над спільним документом, який визначить наше бачення в імплементації закону для наших українських громадян румунського походження", – прокоментував своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін.

Та хоч імплементація і буде з урахуванням думки нацменшин, наголосив міністр, ґрунтуватиметься вона виключно на інтересах України.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Від верблюдів до вовків: мешканці Одеського зоопарку будуть дуже раді вашій ялинці
Наступний матеріал
Клімкін про "наплив біженців" з України у Польщі: "Це повна нісенітниця"
Loading...