Гімназія селища Гришківці
Гімназія селища Гришківці 5 канал

Їдальня не працює, підвал затоплює: на Житомирщині вже 3 роки не можуть завершити ремонт школи

Читайте по-русски
Зо 20 дітей не дочекалися завершення ремонту і перейшли до інших шкіл

Їдальня не працює, підвал затоплюється, діти змушені навчатися у дві зміни. Ремонт у гімназії селища Гришківці на Житомирщині триває вже 3 роки, а в лютому – взагалі зупинився. Батьки обурені, а місцева влада нарікає на будівельників. Чи є шанси закінчити ремонт, дізнавалися журналісти "5 каналу".

"Якщо говорити про темпи виконання робіт, то, звичайно, і я не задоволений, і батьки, і всі. Бо, за планом, ми мали б 1 вересня 2018 року розпочати у нових приміщеннях", – нарікає директор гімназії.

Володимир Вержибок показує класи, де вже мали б відбуватися уроки. Залишилося доробити плінтуси, встановити розетки та обладнання. Дах уже перекритий, більша частина фасаду утеплена. Ремонт, який мали б закінчити до вересня минулого року, триває і досі. Для навчання придатні лише половина приміщень гімназії. Батьки обурені.

"За рахунок наших дітей проходять якісь процеси в державі, які незрозумілі мені. Бо є терміни виконання договорів підряду, є кошти, які були виділені. Чому вказані терміни не виконуються?" – обурюється голова батьківського комітету Світлана Сидорчук.

У спортзалі зберігають меблі та будівельні матеріали. Через брак кабінетів майже півтисячі дітей змушені вчитися у дві зміни. Вчителі кажуть, що такі умови шкодять навчальному процесу.

Педагог Тетяна Мельничук бідкається: "Діти на другій зміні не можуть так серйозно ставитися до навчання, як це можливо зранку. Особливо з мого предмету, з математики. Діти планують здавати ЗНО в 11 класі, тому їм потрібна серйозна підготовка. Навчання у дві зміни – це дуже складно".

В обласному департаменті регіонального розвитку кажуть: ще позаторік готові були виділити необхідну суму з бюджету. Але плани не здійснилися, оскільки ремонтники не квапилися освоювати кошти.

"Даний об'єкт, як і всі об'єкти, які фінансувались за кошти ДФРР минулого року, не був профінансований по спецфонду в повному обсязі. Тобто весь обсяг спецфонду не був профінансований. Тому цей об'єкт фізично не вдалось ввести", – звітує директор департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА Євген Кульчицький.

Тепер селищна рада намагається прискорити процес і за рахунок інфраструктурної субвенції планує виділити понад 2 млн грн, щоб завершити ремонт бодай у їдальні.

"Ми розуміємо, що це дуже масштабний і чудовий проект. Але якби фінансування надходило з початку року, або хоча б усередині, і в тих обсягах, які обіцяли, то воно б все скоріше робилося", – каже голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова.

Тим часом школярам уже кортить перейти до нових класів. Проте близько 20 дітей не дочекалися завершення ремонту і перейшли до інших шкіл.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Із бантами й у вишиванках: як 1 вересня святкували у різних куточках України – ФОТО

/
/
/
/
/
/
1 вересня у Львові
/
1 вересня у Львові
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Луценко: втручання у президентські вибори в США відбувалося з території України – відео
Наступний матеріал
100 млн грн до бюджету: Київрада ухвалила перелік об'єктів малої приватизації – включення
Loading...

В одній зі шкіл Дніпра перевірили автоматизовану систему безпеки – чи задоволені результом

Школяр із Дніпра став одним з найкращих знавців інформатики на конференції молодих учених ICYS-2019

Щирий, усміхнений, 24 роки: що відомо про наймолодшого директора школи в Україні – сюжет

Учні угорсько- та румунськомовних шкіл складатимуть ЗНО з української за спрощеною системою

Фізкультура в колишній бібліотеці або в коридорі: чому ремонт шкільного спортзалу триває шість років

Crazy bus для першачків: на Рівненщині автобус переобладнали в навчальний клас