uosvitydnr.gov.ua

Учні угорсько- та румунськомовних шкіл складатимуть ЗНО з української за спрощеною системою

  Читайте по-русски
  Також у школах із національними мовами викладання, за рішенням педагогічної ради, може бути проведено ДПА з рідної мови для четвертокласників.

  Для випускників 11-х класів шкіл із угорською та румунською мовами навчання буде встановлено адаптивний поріг із державної підсумкової атестації (ДПА) у формі ЗНО з української мови. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказала міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє "Укрінформ".

  "Цьогоріч ми запровадили розумне пристосування до цільової категорії випускників шкіл із мовами національних меншин, мова яких не належить до групи слов'янських мов. Тому що дітям із угорських, румунських шкіл, мова яких дуже відрізняється від української, складно опановувати українську мову. Як ви знаєте, до недавнього часу в них було мало можливостей вивчати українську мову для них буде встановлено адаптивний поріг, нижчий за звичайний, який дасть їм можливість брати участь у відборі до закладів вищої освіти", – сказала Гриневич.

  Міністр нагадала, що випускники 11-х класів усіх шкіл в Україні складають ДПА у формі ЗНО з української мови або математики чи історії України на вибір. Окрім цього, ДПА складають учні закладів профтехосвіти та студенти коледжів.

  Також у школах із національними мовами викладання, за рішенням педагогічної ради, може бути проведено ДПА з рідної мови для четвертокласників. Міністр наголосила, що в 4-х класах ДПА проводиться виключно як моніторингова і не впливає на зарахування дитини до 5-го класу. На відміну від ДПА у 9-х класах, оцінки за яку будуть враховуватися при зарахуванні учнів до 10-го класу профільної школи.

  Гриневич зазначила, що протягом останніх трьох років уряд модернізує матеріальну базу закладів професійно-технічної освіти, і випускники 9-х класів можуть обрати для себе вступ або до 10-го класу, або до закладу профтехосвіти.

  Попередній матеріал
  У Києві поліція перевіряє будівлі Ради, Кабміну та вокзалів
  Наступний матеріал
  Рубан покинув територію України – ЗМІ
  Loading...

  Нова українська школа на практиці: як виглядають останні приготування

  "Найбільша надбавка": Гриневич розповіла, кому з учителів підвищать зарплату

  Винахід українського школяра для незрячих визнано найкращим на міжнародній науковій конференції

  "Виривала волосся та била по животу": на Волині жорстоко побилися дві школярки

  "Всеукраїнський юнацький водний приз": практичні рішення глобальних проблем – від школярів

  Зона ООС: окупанти обстріляли школу в Золотому-5