"Всеукраїнський юнацький водний приз"
"Всеукраїнський юнацький водний приз" 5 канал

"Всеукраїнський юнацький водний приз": практичні рішення глобальних проблем – від школярів

Читайте по-русски
Уже наприкінці серпня у Стокгольмі боротимуться за найвищу нагороду з рук Кронпринцеси Швеції Вікторії

Як очистити стічні води, заощадити на поливі рослин або ж запобігти стихійному лиху – рішення можуть запропонувати українські школярі. Вже 15 років свої дослідницькі роботи вони презентують на конкурсі "Всеукраїнського юнацького водного призу". Його переможець представлятиме країну на міжнародних змаганнях у Стокгольмі. Чим дивуватимуть іноземців цьогоріч – дивіться далі.

Запитання з історії Романа Федевича – можуть загнати у глухий кут. Математика також не серед улюблених предметів. Як і більшість українських учнів – Роман не відмінник. Але так на перший погляд. Захоплення природничими науками привели Романа в Малу академію наук.

Там юнак розробив розумну теплицю, яка раціонально використовує воду: "Можливо, що ви будете використовувати і удвічі менше. Бо усе залежить і від людини, яка поливає".

На стенді наведені формули, яких у шкільній програмі не знайти. Хлопець самостійно вивчив і мову програмування. Тепер теплицею може керувати зі свого смартфона.

У когорті юних розробників і Віталій Михайліченко. Похвалитися червоним атестатом теж не може. Але це не завадило хлопцеві перемогти у конкурсі. Юнак вигадав порятунок від руйнівних цунамі. Великі хвилі стримуватимуться мільйонами маленьких бульбашок.

Пояснює: "На бульбашку діє постійно атмосферний та гідростатичний тиск. При проходженні цунамі створює надлишковий тиск, який стисне цю бульбашку. Тобто цунамі виконає над нею роботу і витратить частину своєї енергії".

Над цим рішення хлопець працював три місяці. І якщо винахід запатентує – може стати мільйонером.

"Він каже, що це буде коштувати лише $2 млрд. Ну що це для Японії. І я думаю, що ця дитина з такими амбіціями повинна представляти Україну в Швеції, і ніяк не менше", – посміхається голова журі конкурсу Тетяна Мітченко.

Уже наприкінці серпня у Стокгольмі Віталій боротиметься за найвищу нагороду з рук Кронпренцеси Швеції Вікторії. Її українці намагаються отримати не один рік. Досі перемагали представники Азії та Африки.

"Це такі самі несподівані ідеї, як от у нас – зупинити цунамі. Чи інші, якщо можете подивитися, які у нас є. Це такі нестандартні ідеї дітей, нестандартний погляд на проблеми, захоплюючі рішення", – зазначає координатор конкурсу Оксана Денис.

Цьогоріч конкурсу "Всеукраїнський юнацький водний приз" виповнилося 15 років. За цей час журі отримало понад 1,5 тис. дослідницьких робіт. І зізнається – щороку українські школярі презентують практичні рішення глобальних проблем.

Олена Махно, Олексій Іванченков, "5 канал"

 

Попередній матеріал
За годину до дебатів: що відбувається біля "Олімпійського" та всередині стадіону – відео
Наступний матеріал
Сцени обох кандидатів відокремлені: НСК "Олімпійський" поділили навпіл кордоном поліції
Loading...