СПІД
СПІД volynnews.com

Усі люди з ВІЛ мають право довічно отримувати безкоштовне лікування: МОЗ затвердило клінічний протокол боротьби з недугою

  Читайте по-русски
  Новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції

  У середу, 5 червня, МОЗ затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції. Про таке повідомили на сайті міністерства.

  "Це найновіші рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, які також включають аспект громадського здоров'я. Відтепер кожен, хто живе з ВІЛ, незалежно від кількості вірусу в крові, має право отримувати безоплатне лікування пожиттєво", – йдеться в тексті повідомлення.

  Слід зазначити, що Україна перша з усіх країн Східної Європи та Центральної Азії офіційно переходить на нові стандарти лікування ВІЛ.

  "Відтепер лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, а й економічно-доступнішим. За новим підходом, в якості основної схеми лікування використовуватимуть препарат з долутегравіром. З цією речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній. Завдяки цьому вартість однієї дози препарату стала дешевшою в 6 разів та нині для України коштує 5 грн 40 копійок. Інноваційний комбінований препарат поєднує в собі декілька діючих речовин, а отже, пацієнт може приймати лише одну таблетку щоденно", – додали в МОЗ.

  Новий протокол передбачає, що діагностування ВІЛ відтепер можливе з допомогою лише 2-х швидких тестів різних виробників. Ця норма дасть змогу поставити людину на облік скоріше і відповідно, швидше розпочати лікування ВІЛ-інфекції.

  Також, новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції.

  "Найбільша інновація нового протоколу – введення підходу громадського здоров'я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуть комплексно. Підходи будуть спрощені й стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться", – йдеться в тексті повідомлення.

  Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, які послуги надаватимуть у новому столичному медцентрі для ВІЛ-інфікованих.

  Попередній матеріал
  Зупинка підприємств: екологія стала новою зброєю проти бізнесу
  Наступний матеріал
  Партія Бойка і Медведчука офіційно просуватиме ідею автономії Донбасу
  Loading...

  Вдалося побороти ВІЛ: у медицині зафіксували 2-й випадок одужання

  В Україні меншає ВІЛ-інфікованих серед молоді – завдяки чому

  Дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД: в Україні запрацювала мережа параюристів-підлітків