Пам'ятник померлим від СНІДу
Пам'ятник померлим від СНІДу 5 канал

"Ліки від байдужості" роздавали в Києві напередодні Дня пам'яті померлих від СНІДу

Читайте по-русски
В Україні живе близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей, щодня про свій статус дізнаються п'ятдесят українців

"Ліки від байдужості" почали роздавати українцям напередодні Всесвітнього дня пам'яті людей, які померли від СНІДу. Їхню пам'ять вшановують у третю неділю травня. Символічні пігулки Bono Animo закликають усіх подбати про здоров'я своє та своїх близьких – періодично проходити тестування на ВІЛ.

На світлинах в інстаграмі двадцятишестирічна Марія Волкова показує, як п'ять місяців тому змінилося її життя. На першій – професійна модель з обкладинок глянцю та успішна дизайнерка прикрас, а на другій – тяжкохвора пацієнтка, якій у лікарні неочікувано діагностували ВІЛ-інфекцію.

"Я схудла на 10 кілограмів, у мене не засвоювалася їжа. Всі думали, що в мене якісь проблеми з кишківником, і нічого не могли зрозуміти, і чому. Запропонували зробити тест, тому що через слабкий імунітет, швидше за все. І ось", – розповідає ВІЛ-інфікована. 

Нині без пакунка з таблетками Марія не виходить із дому, одразу після діагностики розпочала терапію і цілковито переглянула життєві пріоритети.

"Тільки зараз я можу сказати, що я люблю себе і своє здоров'я, турбуюся про нього", – каже Марія Волкова.

Коли і як була інфікована вірусом імунодефіциту, Марія знає.

"Статевим шляхом. Я навіть розумію, від кого, я намагалася зв'язатися з людиною, але не вийшло", – зауважує дівчина.

Як і Марія, через незахищений секс ВІЛ-інфекцію підхопили абсолютна більшість – 65% недужих. В Україні живе близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей, щодня уперше про свій статус дізнаються п'ятдесят українців.

"Станом на початок року в нас отримали лікування понад 102 тисячі людей – це безкоштовне лікування, яке надається державою в понад 300 закладах охорони здоров'я", – зазначає гендиректор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

Червоні гвоздики в руках, червоні стрічки на чорних футболках. Згадати про тих, хто помер від СНІДУ, приходять до Меморіалу під стіни колишньої клініки для ВІЛ-інфікованих. Один із тих, хто вшановує пам'ять, – Дмитро Шерембей – колишній наркозалежний, якому ще 1997-го діагностували ВІЛ, а згодом, як наслідок, він перехворів на гепатит C та туберкульоз.

"Приймаю антиретровірусну терапію з 2004-го – по суті, вже 15 років. Стою перед вами тільки тому, що мені ця технологія доступна, як і всім іншим людям. Якби, не дай Боже, я або не здав тест на ВІЛ, або не отримав терапію, то, звичайно, б зараз мене перед вами б не було", – розповідає чоловік.

Торік в Україні щодня помирало дев'ять людей від захворювань, зумовлених СНІДом. Для того, щоби зменшити ці показники, українцям пропонують "ліки від байдужості". І головне в цій анотації – запитатися своїх близьких, коли вони востаннє перевірялися на смертельні недуги, а також особисто щороку проходити скринінг стану здоров'я.

Під час забору крові пацієнт морально готується до двох сценаріїв розвитку.

"У разі позитивного результату – щоб я міг своєчасно почати антиретровірусну терапію і міг якісно жити. Якщо негативний – то щоб я зміг більш якісно ставитися до свого життя й не ризикувати", – наголошує директор всеукраїнського об'єднання людей із наркозалежністю."Ліки від байдужості" почали роздавати в Києві напередодні Дня пам'яті померлих від СНІДу.

Через десять хвилин дозволяємо і нашій знімальній групі дізнатися результат.

Леся Головата, Едуард Белінський, "5 канал".

Попередній матеріал
"Душа болить, що пропала городина": на Рівненщині затопило майже сотню садиб
Наступний матеріал
Підлітки врятували життя 9-річному хлопчику, який тонув у ставку – подробиці
Loading...

Дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД: в Україні запрацювала мережа параюристів-підлітків

Чума XX століття: статистика захворювання на ВІЛ по Україні й перша історія одужання

"100 відсотків життя": які послуги надаватимуть у новому столичному медцентрі для ВІЛ-інфікованих