Родина

Люди, у яких є маленькі діти, мають значно менший ризик померти від COVID-19 – дослідження

Shutterstock

Чому батьки дітей до 11 років більш захищені від важких наслідків коронавірусу?

Учені з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини та Оксфордського університету провели дослідження, в ході якого виявили, що люди, які мають дітей віком до 11 років, мають значно нижчий ризик мати важкий перебіг коронавірусної хвороби або навіть померти від неї. Результати їхньої роботи опубліковані у репозиторії препринтів медичних наукових робіт MedRxiv.

Дослідники виявили, що дорослі віком до 65 років з дітьми від 0 до 11 років на 25% рідше потрапляють до лікарні і помирають від COVID-19. Це пов’язують із тим, що ті, у кого є маленькі діти, загалом ведуть більш здоровий спосіб життя і рідше помирають з причин, не пов'язаних з коронавірусом.

При цьому ризик заразитися у людей з маленькими дітьми виявився на 3% вищим, ніж у бездітних.

У той же час, ті, у кого є діти віком від 12 до 18 років мають на 8% вищий ризик захворіти коронавірусом, ніж дорослі без дітей.

Учені також виявили, що для дорослих старше 65 років, які проживають в одному домі з дітьми будь-якого віку, не було зафіксовано підвищеного рівня захворюваності або смерті через коронавірус. Тобто діти не становлять особливого ризику для людей похилого віку.

Дослідження проводилося у Великій Британії під час першої хвилі пандемії з лютого по серпень 2020 року. У ньому взяли участь 12 млн людей. Науковці зазначають, що у цей час багато шкіл у країні були закритими, тому важко спрогнозувати, який вплив матимуть відкриті школи на поширення вірусу.

Результати цього дослідження потребують подальшої сертифікації і поки що не можуть використовуватися для введення офіційних рекомендацій.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що треба знати батькам про коронавірус у дітей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ