Вакцина

Щеплення від грипу посилює імунітет проти COVID-19 – лікарі

Shutterstock

Під час дослідження науковці враховували дані понад двох тисяч повнолітніх пацієнтів

Американські вчені провели дослідження, за результатами якого виявили, що невакцинованих від грипу COVID-пацієнтів частіше госпіталізували, ніж вакцинованих. Таку статтю опублікували у науковому журналі Journal of the American Board of Family Medicine.

Під час дослідження науковці вивчили дані понад двох тисяч повнолітніх пацієнтів, хворих на коронавірус нового типу, з урахуванням віку, статі, раси, супутніх хвороб та наявності вакцинування від грипу. 
 
Результати показали, що нещеплених від грипу протягом року з коронавірусом в 2,44 раза частіше госпіталізовували, водночас вони втричі частіше потрапляли в реанімацію, ніж вакциновані. 

"Наші дані свідчать про те, що пацієнти з COVID-19, які не зробили щеплення від грипу, мають вищі шанси бути госпіталізованими", – заявили науковці. 

Водночас вони поки що не знають, чим обумовлені такі результати, оскільки антитіла до грипу не реагують на коронавірус. 

На думку медиків, це може бути пов'язано з активацією вакцини лімфоцитів-кіллерів, що знижуть активність SARS-CoV-2 або речовина підсилює імунітет проти коронавірусу. 

Раніше у коронавірусу виявили дві небезпечні мутації. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ