Температура тіла

Температура тіла людини знизилась у всьому світі – учені

Shutterstock

Універсального пояснення цьому явищу поки що немає

Учені Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі з'ясували, що температура людського тіла знижується в популяції всього світу. Наразі причина невідома. Про це пише Sciences Advances.

Німецький лікар Карл Вундерліх близько 200 років тому встановив, що нормальна температура тіла людини – 37 градусів. Проте за два століття цей показник змінився. 

Так, у Великій Британії три роки тому середня температура тіла здорової людини становила 36,6 градуса, а у 2019 році у каліфорнійському місті Пало-Альто – всього 36,4 градуса. 

Графік зміни температури показав, що середня температура тіла знижувалася щороку приблизно на 0.05°C, і зараз вона становить 36,6°C. Проте вчених спантеличило те, що зміни, що відбувалися в інших країнах майже 200 років, тут трапилися за 20 років. 

Вчені мали гіпотезу, що температура тіла людини зменшилася через розвиток медицини та зниження кількості інфекцій – у людей рідше з'являються хронічні запальні процеси, що підвищують температуру. 

Однак нове дослідження, проведене за участю 5481 людини, показало, що температура знизилася і у цілком здорових людей. Фахівці зазначили, що для зниження температури тіла немає однієї універсальної причини. 

Раніше у США зафіксували найвищий температурний показник в історії спостережень. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ