Нюх

У якому віці втрата нюху збільшує ризик смерті – дослідження

Shutterstock

Науковці аналізували дані впродовж п'яти років

Науковці з'ясували, що втрата нюху збільшує ризик смерті у людей старше 65 років. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в JAMA Otolaryngology-Head & Neck Surgery.

Раніше у дослідженнях зазначали, що порушення нюху може бути пов'язано з поганим харчуванням, зниженням рівня безпеки та якості життя. 

Учені вважають, що втрата нюху може бути пов'язана з розвитком хвороб, що стосуються дегенерації нервових тканин. Це пояснює високу смертність серед людей, з виявленими наступними симптомами. Також відомо, що порушення нюху може бути супутником когнітивних порушень у похилому віці.

Учені дослідили дані про здоров'я 3,5 тисячі осіб, старших за 40 років. За ними спостерігали протягом п'яти років. Нюх учасників визначали як з їх слів, так і об'єктивно. На проблеми з нюхом скаржилися понад 21% осіб. Але об'єктивні тести виявили їх у 13%.

З'ясувалося, що тільки об'єктивне зниження нюху може призводити до смерті. В осіб старше 65 років послаблення нюху на одну шкалу пов'язано зі збільшенням ризику смерті на 18%. 

Раніше стало відомо, що дієтичні напої підвищують ризик інсульту на 20%. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ