Тіло

Учені розкрили секрет людей, які багато їдять, але не товстішають – дослідження

Shutterstock

Експерименти проводилися на гризунах

Учені провели низку досліджень, під час яких зрозуміли, чому деякі люди не повніють, попри те, що багато їдять. Як виявилось, так пощастило людям з певною генетичною мутацією. Про це пише Cell.

Дослідники створили дві групи: одна складалася зі струнких учасників, які не набирали вагу, навіть якщо харчувалися фастфудом, друга – та, в якій маса тіла збільшувалася через харчові звички та змінювалася під час зміни раціону. Під час порівняння двох результатів ДНК вчені дійшли висновку, що у першій групі учасники мали унікальну мутацію в гені ALK, який був у них у "сплячому" стані.

Цей ген працював у клітинах головного мозку. Його активність корелює з повільнішими метаболічними процесами, що впливають на розмір талії, рівень холестерину і цукру в крові.

Дослідження проводилися на гризунах, яким штучно "вимикали" ALK або стимулювали його активність.

Під час деактивації гена обмін речовин прискорювався, а організм починав інтенсивніше витрачати жир навіть без фізичної активності. Науковці пояснюють це тим, що відключення гена підвищувало концентрацію гормону стресу в жировій тканині. 

Раніше учені розповіли, як позбутися стресу завдяки одній вправі. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ