Людина з високим IQ

Високий інтелект шкодить здоров'ю – дослідження

Shutterstock

Люди з високим IQ частіше страждають від психічних розладів, астми та алергії

Люди, в яких виявлено високий рівень інтелекту, частіше схильні до ризику розвитку психічних захворювань та низки соматичних хвороб. Про це йдеться у дослідженні науковців з Тихоокеанського університету Сіетла. 

Дослідники зібрали дані 3715 членів американської організації Mensa, що об'єднує осіб з IQ вище 130. Середній показник рівня інтелекту становить від 85 до 115. 

Як виявилось, люди з товариства Mensa мають значно вищий показник захворюваності, ніж у середньому в країні. Тривожний розлад діагностують у 10% звичайних людей, водночас у товаристві Mensa цей показник досяг 20%.

Також виявилося, що люди з високим інтелектом частіше страждають від депресії, біполярних розладів, підвищеної тривожності, а також астми, алергії та аутоімунних захворювань. 

Учені пояснюють це тим, що розумні люди інтенсивніше аналізують інформацію та активніше реагують на навколишнє середовище і його зміни. Це може стати причиною психічних розладів, а також фізіологічних станів, пов'язаних з підвищеними сенсорними, імунними та запальними реакціями.

За словами науковців, сам високий IQ – не причина психічних захворювань, однак він є фактором ризику. 
 
Раніше науковці розповіли, чому пити каву перед сніданком небезпечно. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ