Серце

Чому при COVID-19 необхідно робити УЗД серця – поради лікарів

Shutterstock

Лікарі закликають хворих не нехтувати цією процедурою

Американські вчені провели нове дослідження, в якому сфокусувалися на даних УЗД серця пацієнтів з коронавірусом, в яких інфекція спричинила пошкодження міокарда. Про це пише Journal of the American College of Cardiology.

Серцевий м'яз (міокард) може пошкоджуватися через запалення або порушення кровопостачання. Біомаркери пошкодження міокарда – зростання рівня білка тропоніну в крові. Цей стан часто пов'язаний з інфарктом та міокардитом. Однак такі діагнози лікарі можуть ставати лише за наявності біомаркерів, що супроводжуються симптомами хвороб. Якщо симптомів немає, йдеться просто про пошкодження.

Учені дослідили дані УЗД серця 305 осіб, яких госпіталізували через коронавірус. Пошкодження міокарда виявили у 190 з них. Також у пацієнтів виявили такі симптоми, як: 

  • порушення роботи правого шлуночка – у 26,3%;
  • локальні порушення рухів стінки лівого шлуночка – у 23,7%;
  • дифузна дисфункція лівого шлуночка – у 18,4%;
  • рідина в порожнині перикарда, зовнішньої оболонки серця – у 7,2%.

Учені вважають, що УЗД серця – надійний інструмент для виявлення пацієнтів з найбільшим ризиком ускладнень з боку серця через коронавірус. 

Раніше стало відомо, що популярна дієта може врятувати від серцевої недостатності. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ