Новий вид кажанів

У Західній Африці знайшли новий вид кажанів із забарвленням, як в орангутангів − фото

Bat Conservation International

Тварина вразила вчених

Ученим, які представляють Американський музей природничої історії та Міжнародну асоціацію із збереження кажанів, вдалося знайти новий вид оранжево-чорного кажана. Про це повідомляє The New York Times.

Новий вид отримав назву Myotis nimbaensis − нічниця німбійська, тому що він проживає в Німбійських горах (Гвінея). Помаранчевого кажана виявили вчені в одному з покинутих шахтних тунелів у цих горах.

"Це неймовірна тварина. У неї яскраво-помаранчеве хутро, і через те, що воно було настільки яскравим, ми зрозуміли, що істота не була описана раніше. Виявлення нового ссавця — рідкість", — сказала Вініфред Фрік, яка є головним науковим співробітником Bat Conservation International і доцентом Каліфорнійського університету в Санта-Круз.

Новий вид кажанів
Новий вид кажанів
Фото: Bat Conservation International

За її словами, новий ссавець і його виявлення є дуже рідкісною подією для нашого часу, що підкреслює важливість цього відкриття.

Зазначимо, що Вініфред Фрік з колегами з Bat Conservation International і Університету Маруа в Камеруні досліджували в Гвінеї природні печери і штучні гірські тунелі, які побудували в 70-х і 80-х роках минулого століття. З того часу в них поселилися кажани.

Серед останніх найбільшу увагу вчених привернув кажан Ламотта, якого зареєстрували тільки в горах Німба. В процесі дослідження цієї тварини експерти зрозуміли, що мають справу з чимось незвичним, бо цей кажан мав відмінності від того виду, який вони планували дослідити.

Згодом вчені звернулися по допомогу до куратора Американського музею природної історії Ненсі Сіммонс, фахівчині з кажанів. Коли та почала роздивлятися цю тварину, то зрозуміла, що мова йде про щось нове.

Після цього вона почала документувати та збирати всі дані, які необхідні для демонстрації оригінальності цього кажана і його відмінних рис. Вчені використали морфологічні, морфометричні, ехолокаційні, генетичні и порівняльні дані з колекцій музеїв, які допомогли у цьому описі нового виду.

До речі, нещодавно археологи знайшли найбільш древній наскельний малюнок у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ