Хамелеон

Учені знайшли хамелеона, вид якого вже понад 100 років вважали зниклим – відео

прінт-скрін з відео

Він переховувався на Мадагаскарі

Німецькі науковці виявили на Мадагаскарі хамелеона виду Furcifer voeltzkowi, що не зустрічався з 1913 року та вважався померлим. Цікаво, що цей вид учені знайшли у саду при готелі. Про це пише Salamandra.

Вперше цей вид описали у 1893 році. Науковці раніше вважали, що він зникнув. Організація з охорони природи Global Wildlife Conservation навіть включила цього хамелеона до списку 25 найбільш розшукуваних видів. 

Команда герпетологів вирішила зрозуміти долю виживання Furcifer voeltzkowi, тому вони вирушили до Мадагаскару, де тварини вперше були виявлені. Учені знайшли зниклий вид у вигляді трьох самців та 15 самок не в лісах, а в саду при готелі у поселенні Кацепі. 

За словами науковців, самки значно менші за самців, але активно змінюють свій колір. 

Експерти також висунули гіпотезу, чому раніше хамелеонів люди не бачили. На їхню думку, рептилії вилуплюються з яєць з настанням сезону дощів, швидко ростуть та починають розмножуватися. До початку сухого сезону всі дорослі хамелеони помирають, залишивши після себе кладки яєць. 

У висновку рептилій можна зустріти тільки протягом кількох місяців у році, коли більшість доріг до цих поселень розмиті рясними дощами. 

Раніше стало відомо, як з'явилося різноманіття видів собак.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ